DCOM Error Event 10016 Hatası ve Çözümü

Bilgisayarınızda zaman zaman donmalar yaşıyorsanız, dokunmatik ekrana sahipseniz ve ara sıra algılama sorunu oluyorsa, bilgisayarınız çok yavaşlıyorsa ve hiç bir işlem yapmıyorsa DCOM Error Event 10016 hatası ile karşılaşmanız mümkündür. Wİndows 10 işletim sisteminde karşımıza çıkan bu soruna bir kaç farklı şey neden olabilmektedir.

DCOM Error Event 10016 Sorunu ve Çözümü

Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda önyüklü olarak Defender antivürus programı bulunur. Fakat bir çok insan bunun yetersiz olduğunu düşünerek farklı antivirüs programlarını da bilgisayarlarına kurarlar. Çift antivirüs kullanmak bilgisayarımızın performansını düşüren en büyük etkenlerdendir. Sonrada yüklediğinizi kaldırarak performansınızı test ediniz.

Bilgisayarınızın güncelleştirmelerinin tamam olup olmadığını kontrol ediniz. Sol alt tarafta bulunan arama kısmına ayarlar yazarak ayarlar menüsünü açınız.Güncellemeler ve Güvenlik, Windows Update, Güncellemeleri denetle adımlarını takip ederek güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Bekleyen güncelleştirmeleri yapmalısınız.

Donanımlarınızın sürücülerinin güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Donanım üreticilerinizin web sitesinden en güncel olan sürücüleri indirmenizde fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir