Gerçek Medyum Nasıl Anlaşılır?

Geçmişten günümüze birçok insan başaramadığı veya üstesinden gelemediği bir takım problemler için farklı çare arayışlarına girmiştir. Bu da kişileri medyumlara yöneltmiştir. Ancak günümüzde kendini medyum olarak tanıtıp bundan çıkar sağlamaya çalışan birçok kötü amaçlı sahte medyumlar türemiştir.

Medyum Ne Demek?

Günümüzde medyum denince ilk akla gelen; fal bakan büyü yapan,tarot bakan ya da bazı tekniklerle geleceği görebilen kişiler olmaktadır. Kelime anlamı olarak medyum, içinde yaşadığımız dünya ile metafizik dünya arasında bağ kurarak, haberleşme sağlayan kişidir. Aslında birçok insanın doğasında sezgilerini ve altıncı hislerini kullanabilmek gibi yetenekleri mevcut bulunmaktadır. Medyumluk da bu yeteneklerin ne kadarının kullanılabildiği ile ilgili bir durumdur.

Gerçek Medyum Kimdir?

Günümüz dünyasında insanlar kime güvenip kime güvenemeyeceğini bilmeden kolaylıkla sahte medyumların tuzağına düşerek av olmaktadırlar. Mümkün olan en kısa zamanda sıkıntılarından veya problemlerinden kurtulmak isteyen insanlar bu konuda yeterli araştırma yapmadan karşısına çıkan ilk kişiden çare beklemekte ve o kişi sahte medyumsa çok büyük zararlara uğrayabilmektedir. Bu da insanları gerçek medyum arayışına yöneltmiştir. Günümüzde gerçek medyum denince, yaptığı medyumluk işleriyle kendini ispatlamış kişiler akla gelmektedir. Bazı olumsuz durumlarla karşılaşmamak için her şeyden önce medyum kimdir, özellikleri nelerdir iyi bilinmesi gerekir. Gerçek medyum ilk olarak tavır ve davranışları, konuya olan hakimiyeti ve de yaptığı uygulamalarıyla karşısındaki kişiye güven verebilen, onun aklında soru işareti bırakmayan kişidir. Bunun yanında medyumluk ile ilgili birçok bilim dalına yüksek mertebede hakim olabilmeli ve bu yaptığı uygulamaları insanlara gösterip güven kazanabilmelidir. Son olarak da bir medyuma başvuru yapmadan önce onun hakkında yeterli bilgiye sahip olmak ve belki de en önemlisi daha önce ki referanslarıyla ilgili çok iyi araştırma yapılması gerekmektedir. Daha önce yardımcı olduğu kişileri dinlemek, bilgi sahibi olmak, medyum olarak tanıdığımız kişileri tanımada çok önemlidir. Bunlar insanları medyumlara yönlendirmeye yardımcı olacak unsurlardır.

Tarihte ki medyumlara baktığımızda her birinin yaşadığı dönemin en iyi medyumu olarak tanınmasını sağlayan bir takım özellikler de yukarıda bahsettiğimiz özelliklerdir. Tarihteki medyumların her biri kendini astroloji, metafizik ve özellikle ebced bilimi y ada diğer adıyla ebced hesabı gibi birçok bilim dalında geliştirmiş ve bunları gerektiği yerde gerektiği şekilde kullanabilmiştir.Günümüzde tüm bunlarda bihaber olup kendini medyum olarak tanıtan birçok sahte medyum bulunmaktadır. Eğer özellikle ciddi ve büyük sorunlarınız için medyuma başvurmayı düşünüyorsanız kesinlikle birçok kişi tarafından fayda görülüp, tavsiye edilen medyumlara başvurmalısınız.

Hakkında bilgi sahibi olunabilecek kaynak ya da kişi olmayan bunun yanında bir de birçok kişi tarafından tavsiye edilmeyen sahte medyumlardan uzak durulması gerekmektedir. Karşımızdaki kişinin sahte medyum mu gerçek medyum mu olduğunu araştırmadan önce güvenmemeli ve kişisel bilgilerimizi vermemeliyiz. Alıntıdır aslanhoca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir