“Sistem belirtilen yolu bulamıyor” Hatası

Bilgisayarınızı çalışırken bazı durumlarda görselde de göreceğiniz üzere “Sistem belirtilen yolu bulamıyor” hatası ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu sorunu çözmenin yöntemlerine aşağıda yer verilmiştir.

“Sistem belirtilen yolu bulamıyor” Sorunu Çözümü

Sol alt tarafta yer alan Windows simgesine sağ tıklayarak ” Komut İstemi ( Yönetici ) ” kısmına tıklayarak açınız. Açılacak olan Komut İstemi penceresine SCF /SCANNOW yazınız. Enter tuşuna bastıktan sonra işlem bitinceye kadar bekleyiniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Sorunun devam etmesi halinde http://www.pcsozluk.com/dosyalar/allupdate.zip bağlantısından dosyayı indiriniz ve sıkıştırılmış klasör içerisinden çıkartınız. ” Allupdate.bat ” dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır deyiniz. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak test işlemini gerçekleştiriniz.

Eğer sorun hala devam ediyorsa sol alt tarafta yer alan Windows simgesine sağ tıklayarak ” Komut İstemi ( Yönetici ) ” kısmına tıklayarak açınız. Açılacak olan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sıra ile yazınız.

  1. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  2. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Komutları yazıp işlemin bitmesini bekledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Sorununuzun çözülmüş olması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir