0x00007FFCDAE38521 Hatası Ve Çözümü

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda bir uygulama ile işiniz bittikten sonra kapatmaya çalışırken “0x00007FFCDAE38521 Bellek şu olamaz: Read” hatası ile karşılaşabilmektesiniz. Bu hatanın ardından bilgisayarınız kendini kapatır ve yeniden başlattıktan sonra sorun olmamış gibi devam eder fakat bu hata ile bir kaç kez karşılaşmak mümkündür. Bu sebepten hatanın çözümünü bulmak gerekmektedir.

0x00007FFCDAE38521 Hatasının Çözümü

Bu hata bazı sistem dosyalarının bozulmasından kayaklanmaktadır. Hatanın kesin çözümü için temiz ön yükleme yapmak en garanti yöntem olacaktır. Fakat bunu yapmak istemiyorsanız aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

  • Sol alt köşede yer alan Windows simgesine sağ tıklayarak “Komut İstemi (Yönetici)” kısmına tıklayınız.
  • Komut satırı karşımıza gelecektir. Siyah ekrana dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup yazalım ve enter tuşuna basalım.
  • İşlem bittikten sonra dism /online /cleanup-image /restorehealth yazalım ve tekrar enter tuşuna basalım.
  • Bu işlem de tamamlandıktan sonra sfc /scannow yazarak enter tuşuna basalım ve taramanın bitmesini bekleyelim. İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatalım.
  • Eğer sfc /scannow komutu taramanın sonunda bir hata bulursa ve o hatayı çözemezse yapmanız gereken sorunlu dll dosyasını düzgün çalışan bir bilgisayardan alarak kendi sisteminizdeki ile değiştirmektir.

0x00007FFCDAE38521 Hatası Ve Çözümü” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir