0xc0000225 Hatası ve Çözümü

Bu hata bilgisayarımızı Windows 10 işletim sistemine yükselttiğimizde karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayarı her açışta mavi ekranla ve 0xc0000225 isimli hata kodu ile karşılaşırız. Bu sorun genelde iki adet işletim sistemini iki farklı diske kurduğumuzda kaşımıza çıkmaktadır.

0xc0000225 Hatasının Çözümü

Bilgisayarmız açılış sırasında düzgün çalışmayan Windows’un bulunduğu disk üzerinden başlamaya çalıştığı için bu sorun ile karşılaşırız. Yapılacak şey düzgün çalışan Windows’un bulunduğu diskteki WBM girdisini ilk sıraya almaktır. Böylelikle bilgisayar açılışta düzgün çalışan sistemi açar.

WBM girdisini ilk sıraya almak için BIOS menüden Boot ayarlarına gelerek düzgün olan Windows’un bulunduğu diski Boot Option sırasında ilk sıraya yerleştirmektir.

0xc0000225 Hatası ve Çözümü” için 4 yorum

  1. bu hatanın esas sebebi gpt ve mbr bölümleme kaynağında yatar. yüklemeye çalıştığınız şey gpt ve kullanmakta olduğunuz mbr sistem ise bu sorunu gidermek için öncelikli olarak bir mbr den gpt ye geçirmeniz için kullanılacak hiren boot vb aracı devreye sokmanız zaruridir. daha sonra boot diskini yeniden takıp temiz bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

  2. 0xc0000225 Hatası bilgisayarların en can sıkıcı hatalarından birisi. Bu konuda birkaç kere başıma ciddi olaylar gelmişti fakat ilk seferinde çözümü iyice öğrendiğim için daha sonraki bilgisayarlarımda kolayca hallettim. Fakat dikkat etmenizde fayda var. Kendi kendinize deneme yanılma ile yapılacak iş değil 0xc0000225. Sizin yaptığınız işlemler uygulanında 0xc0000225 hatası çözümü rahatlıkla geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir