Adobe Configuration Error 16 Uyarısı

Adobe Photoshop kullanıcılarının zaman zaman karşısına çıkan Configuration Error 16 uyarısı programın kullanımını imkansız hale getirmesine rağmen çözümü oldukça basittir.

Çözümü sizlerle paylaşmadan evvel şu belirtelim, bu çözüm Adobe Photoshop programının her sürümü için geçerlidir ve sizi Configuration Error 16 uyarısı almaktan kurtaracaktır.

Configuration Error 16 Uyarısı Neden Alınır?

-Adobe Photoshop programının eksik kurulması ya da indirilen yazılımın bozuk olması.

-Bilgisayarınıza sızmış olan virüs ya da kötü amaçlı dosyaların Adobe Photoshop program dosyalarına zarar vermesi.

– Bilgisayarınıza sızmış olan virüs ya da kötü amaçlı dosyaların Adobe Photoshop programı dosyalarından bazılarını silmesi.

– Adobe Photoshop programı kayıt defterinde meydana gelen bozulmalar.

Configuration Error 16 Uyarısını Nasıl Düzeltirim?

Öncelikle Adobe Photoshop programınızın güncel olup olmadığını denetleyin. Adobe Photoshop programınızın güncel değilse programın güncellemesini yapın.

Sonrasında Windows işletim sisteminizin güncelliğini denetleyin. Güncel değilse sistem güncellemesini yapın. Güncelleme kontrolleri sonrası ise yapmanız gereken şudur;

Açmak istediğiniz Adobe Photoshop sekmesine sağ ile tıklayıp özellikler seçeneğini seçin. Çıkan pencerede uyumluluk sekmesine tıklayın. Karşınıza gelen ekranda ayrıcalık düzeyi bölümünün altında yer alan “Bu Programı Yönetici Olarak Çalıştır” sekmesini işaretleyin ve uygula diyerek ekranı kapatın. Bu noktadan sonra Adobe Photoshop programını tekrar açtığınızda sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Bu çözüm önerisini Adobe Photoshop’un tüm sürümleri için yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir