Android 7.0 (Nougat) 4 Haneli SMS Gönderme Hatası ve Çözümü

Tüm işletim sistemlerinde olduğu gibi Android Nougat işletim sisteminde de gelen güncellemeler ile kullanıcıların karşılaştıkları problemlerin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Ancak bu her zaman beklendiği gibi olmayabilir. Vadettiği sorunu ortadan kaldırmadığı gibi hiç ortada olmayan bir sorunu da meydana getirebilmektedir. Android 7.0 işletim sistemi ile premium sms gönderme sorunun ortadan kalkması beklenirken 6.0 işletim sisteminde olduğu gibi aynı şekilde devam etti. SMS gönderimlerinde sıklıkla görülen izin verilmedi, SMS onayı yok veya gönderilemedi gibi problemlerinin çözümü gayet kolay. Bu nedenle siz okuyucularımıza bu yazımızda Android OS 7.0 (Nougat) 4 Haneli SMS Gönderme Sorunu’ndan bahsetmek istedik.

Neden Premium SMS Gönderilir?

Son zamanlarda en çok atılan sms türlerinden olan Premium SMS 4 haneden oluşur. Kullanıcılar genellikle kampanyalar, tarife seçimleri ve iptalleri için müşterisi oldukları operatör firmalarına premium SMS gönderirler. Aynı zamanda indirimlerden yararlanmak için markalara da gönderebilmektedirler.

4 Haneli SMS Gönderme Sorunu Nasıl Giderilir?

-Öncelikle android telefonunuzdan UYGULAMALAR’ı açınız.

-Ardından AYARLAR bölümüne gidin.

-Tekrardan ayarlar bölmesinde bulunan UYGULAMALAR kısmına dokunun.

-Karşınızdaki ekranda sağ üstte bulunan seçenekler butonuna (3 nokta şeklinde) tıklayın.

-Seçenekler butonuna tıklamanız ile açılan ekrandan özel erişim sekmesini seçiniz.

-Ardından sırayla Premium SMS servislerini kullan ve mesaj servisi never allow seçeneğine dokunun.

-Son olarak never allow seçeneğini always allow seçeneğine dönüştürerek işlemi tamamlayın.

Belirtilen işlemler ile bu sorunu artık yaşamak istemiyorsanız aynı zamanda sms gönderme esnasında ekranda gözüken uyarıdan Hatırlatma bölümüne dokunmayınız. Aksi takdirde tekrar aynı problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir