Anthem Grafik Ayarları ile FPS Arttırma – %100 Etkili

Son zamanlarda çıkan şişirilmiş rol yapma oyunlarına darbe niteliğinde piyasaya sürülen ve oyun türü fanatiklerinin beğenisini kazanan Anthem yüksek oyun grafikleri ve dinamikleri ile bilgisayarlarımızı zorluyor. Oyunu oynayanların en büyük sıkıntıları genel FPS düşüklüğü ya da arada sırada gerçekleşen droplar. Bunların önüne geçmek adına ilk olarak yapılması gereken kuşkusuz grafik ayarları ile oynamak. Sizlere Anthem fps arttırma için gereken grafik ayarlarını aktarmaya çalışacağız.

Eğer bilgisayar özellikleriniz çok iyi fakat yine FPS sorunları yaşıyorsanız bu grafik özelliklerindeki değişiklikler sizi etkileyemeyebilir. Genellikle Driver ve sistem kombinasyonlarından kaynaklı sorunlar yaşanıyor. Windowshatalari.com olarak orta seviyede makinesi olan ve daha rahat, sorunsuz şekilde oyunu oynamak isteyenler için grafik ayarları çıkarttık. Lafı uzatmadan Anthem en iyi grafik ayarlarına bakalım.

Anthem Grafik Ayarları

V-Sync Kapalı olarak belirlemelisiniz. Eğer ekranda yırtılmalar yaşıyor ve bunlardan rahatsız oluyorsanız tüm ayarlardan sonra FPS’de ne kadar sıkıntı yaratacak diye deneme yapabilir yani açarak test edebilirsiniz.

Motion BlurHareket bulanıklığı konusunda işlem yapan bu seçeneği direkt olarak FPS açısından düşünmek doğru olmaz. Eğer hareket halindeyken bulanıklık görmek istemiyorsanız kapalı diyebilirsiniz.

Depth of Field : On seçeneği işaretli olmalı.

Chromatic Aberration : Off seçeneği işaretli olmalı.

Graphics Quality : Custom olarak belirmelisiniz.

Anti-Aliasing : Nesneler için yumuşatma işlemi yaptığından dolayı grafik kartınızı zorlayabilir. Bu yüzden kapalı kalmasında fayda var.

Ambient Occlusion : Gölgeler ile ilgili bir ayardır ve kapalı olması tavsiye edilir.

Texture Quality : En düşük seviyede tutmanızda fayda var fakat Medium da kullanabilirsiniz.

Mesh Quality : Objelerin detaylı gözükmesinde etkilidir. En düşük seviyede olması oyun performansınıza olumsuz etki edebilir. Bu yüzden kendinize göre en uygununu seçmenizde fayda var. Fakat yüksek seviyede kesinlikle olmamalı.

Diğer tüm seçenekleri low olarak belirleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir