Apex Legends “Connection To Server Timed Out” Hatası ve Çözümü

Apex Legends, piyasaya ilk sürüldüğünde büyük bir kitlenin hedefi haline gelmiş ve bir anda milyonlara hitap etmeye başlamıştı. Fakat beraberinde sistemsel hatalar gelmeye başladı. Fakat diğer battle royale oyunlara göre daha fazlasını beklerken, minimum bug ve hata ile karşılaştık. Genelde bu hatalar da direkt olarak sizin sisteminizden kaynaklı. Bunlardan birisi de Apex Legends “Connection To Server Timed Out” hatasıdır. Bu yazımızda belirttiğimiz sorun ve çözümü hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Connection To Server Timed Out Hatası Nedir?

Canınız sıkıldı ve Apex Legends’e giderek biraz zaman geçirmek istediniz. Oyunu açtınız ve heyecana başladınız. Fakat bu heyecanın tam ortasında çat diye birden hata mesajı geldi ve sizi menüye attı. Hata mesajında “Connection To Server Timed Out” yazmaktadır. Aslında bu error mesajına dikkatli baktığımızda internet bağlantınızla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünebiliriz. Fakat tam olarak durum öyle değil.

Bu sorunla genellikle AMD FX6000 ve yakın sürümlerde karşılaşılıyor. Burada driverlarda yaşanan bir sorunun varlığından söz edebiliriz. Fakat çözüm kısmında oyun ayarları ve dosyaları ile oynamamız gerekecek.

Apex Legends Connection Hatası Çözümü

Klavyenizdeki Windows simgesi + R ye basın. Açılan kutucukta arama kısmına msconfig yazın ve entera basın. Karşınıza gelen ekranda Ön Yükleme bölümünden “Gelişmiş Seçenekler” butonuna tıklayın.

İşlemci Sayısı kısmındaki tiki seçili değilse, seçili hale getirin ve sayı kısmında ne yazıyorsa 2 eksiğini yazın. Örneğin 8 yazıyorsa 6 yazın ve ardından değişiklikleri kaydedin. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna girmeyi deneyin. Eğer sorun devam ediyorsa buradan detaylı olarak sıkıntınızı dile getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir