Apex Legends “CPU does not have POPCNT” Hatası ve Çözümü

Battle Royale kurgusu üzerine harika işler yapan ve son dönemin en çok oynanan yapımları arasında üst sıralarda bulunan Apex Legends, oyunun sistem ve grafiksel özellikleri bakımından bazı gereksinimlere ihtiyaç duyar. Fakat PUBG’ye göre daha fazla sistem optimizasyonu olduğu için ortalama sisteme sahipseniz sorunsuz şekilde oyunu oynayabilirsiniz. Apex Legends “CPU does not have POPCNT” Hatası ve detayları ile ilgili bir araştırma yaptık ve çözüm konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Apex Legends Sistem Gereksinimleri Ne Olmalı?

Oyun yapımcısı tarafından açıklanan Apex Legends minimum sistem gereksinimlerine baktığımızda Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz işlemci ihtiyacı duymaktadır. Ekran kartı olarak ise NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700 ve üstü modellere uygundur. 6 gb bellek ve minimum 1 GB ekran kartı belleğine sahip olmanız gerekiyor.

Eğer böyle bir bilgisayara sahip değilseniz oyunu açtığınızda karşınıza “CPU does not have POPCNT” hatası ile karşılaşırsınız. Örneğin Intel Core 2 Duo E6550 modelinde bir işlemciye sahipseniz bu oyunu maalesef çalıştıramayacaksınız. Çözümü için işlemci, ekran kartı gibi değerleri uygun hale getirmeniz şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir