Apex Legends Düşük FPS Sorunu ve Çözümü (%100 Çözüldü)

Oyun severler tarafından bir anda popüler hale gelen ve battle royale tarzına yeni bir soluk katan Apex Legends, henüz piyasaya yeni çıkmasından dolayı bazı hataları beraberinde getirdi. Rakibi olabilecek diğer yapımlara göre daha kaliteli ve sağlam şekilde sunulan oyun ilerleyen zamanlarda sorunları fixleyip yamalar ile sizlere daha iyi bir deneyim yaşatacaktır. Bu yazımızda Apex Legends Düşük FPS sorunu ve çözümü konusunda bilgi vermeye çalıştık. Aşağıda yer alan yöntemler şu ana kadar test ettiğimiz, araştırdığımız yerlerde %100 çözüldü olarak biliniyor.

Apex Legends Grafik Ayarları ile Düşük FPS Çözümü

Bu tarz sorunların başında bilgisayarınızın grafiksel özellikleri ile oyunun tam olarak uyuşmaması gelir. Ayrıca daha yüksek sistem gereksinimleri istediğinden dolayı da sorunlar yaşayabilirsiniz. Fakat grafik ayarlarınızı doğru yaptığınızda Apex Legends düşük fps hatasına çözüm bulabilirsiniz.

SETTINGS > VIDEO alanını açın ve buradaki seçeneklerde grafiksel zorluk gerektirenlerin değerlerini düşünün. Olabildiğince düşük ayarlarda oynamayı unutmayın. Özellikle çözünürlük değerini uygun yaptığınızda ciddi bir fps artışı göreceksiniz. Fakat diğer ayarları da dikkatli yapmanızda fayda var. Bu konuda muaaz tarafından yayınlanan bir anlatım videosunu izlemenizi öneriyoruz.

Apex Legends Tam Ekran İyileştirmesi Yaparak Çözüm

Bir diğer alternatif yöntem için ise Windows 10 cihaz kullanıyor olmanız gerek. Eğer bilgisayarınızın işletim sistemi Windows 10 ise oyunun dizinine gidin ve r5apex.exe isimli programa sağ tıklayın özellikler diyin ve uyumluluk bölümünden “Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak” kısmına tik atın ve uygula – kaydet diyin. Ardından oyunu açmaya çalışın ve FPS’de düzelme var mı yok mu diye bakın.

Origin Ayarları ile Apex Legends Düşük FPS Hatası Çözümü

Üçüncü ve son yöntemimizde ise Origin panelimizi kullanacağız. Bilgisayarımızda yer alan Origin’e giriş yapın ve My Game Library kısmından oyunu seçin. Ardından Properties kısmına gelin. Enable Origin In Game for Apex Legends yazan kısımdaki tiki kaldırın. Yani o seçenek pasif olmalı.

3 seçeneğimizi de detaylı şekilde uyguladıktan sonra %20 – %30’luk bir FPS artışı yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Tabi kimi zaman bu değer %50 ‘ye kadar çıkabilir ama bu tamamen bilgisayarınızın performansına bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir