Apex Legends Fare İmleci Hatası ve Çözümü (Mouse Simgesi)

Bir anda piyasaya giren ve ortamı alt üst eden Apex Legends, Steam gibi çok uzun süredir var olan deneyimli bir platform yerine Origin üzerinden yayınlandığı için bazen Origin kaynaklı hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan birisi de Apex Legends Fare imleci hatasıdır. Windowshatalari.com ekibi olarak sizlere fare simgesi hatası ve çözümü için ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

Apex Legends Fare Simgesi Sorunu

Oyunu açtığınız anda mouse imlecinin ekranda kaldığını ve bir türlü gitmediğini fark etmişsinizdir. Çok nadir de gözükse kullanıcıların başına geliyor bu. Ayrıca böyle olduğunda sadece görüntü bakımından sorun yaşamıyorsunuz, bunun yanı sıra kaydırma, ateş etme gibi unsurlarda da hem bir gecikme hem de azalma görürsünüz. Bu da direkt olarak oyun oynayışınızı etkiler. Apex Legends fare simgesi sorunu çözülmezse oyundan zevk almayacağınızı söyleyebiliriz.

Apex Legends Mouse İmleci Hatası Çözümü

Sorunu ortadan kaldırmak için öncelikle Origin’i açmalı ve ardından My Game Library’e girmelisiniz. Ardından ekranda bulunan Apex Legends ‘e tıklayın ve Game Properties kısmına gelin. Bu alanda birkaç seçenek göreceksiniz. Bu seçeneklerden Enable Origin In Game for Apex Legends seçili ise, tiki kaldırın ve kaydedin.

Ardından oyuna girerek sorunun çözüldüğünü görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir