Apex Legends Oyundan Atma Hatası ve Çözümü

Battle Royale oyun türünün ön plana çıktığı yıllarda bir anda piyasaya inen ve çok kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan Apex Legends henüz yeni yayınlandığı için beraberinde pek çok hatayı da getirdi. Oyun içinde çok az bug olmasına rağmen başlangıçta bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda Apex Legends oyundan atma hatası ve çözümü konusunda detaylara gireceğiz.

PUBG’deki oyun içi sorunlardan sıkılan, kendini Fortnite’a atan kitle bir anda yeni oyunun haberini görünce heyecanlandı. Özellikle Twitch üzerinde bilinen çoğu yayında tarafından oynanması ile birlikte ilk haftasını milyonlarca kullanıcı ile kapattı. Ücretsiz bir oyun olmasından dolayı bir adım öne çıkan ve farklı konseptleri ile oyunseverlerin beğenisini kazanan yapım için oyundan atma sorunu ile ilgileneceğiz.

Apex Legends ‘i açarken yaşayacağınız hata ile ilgili birkaç çözüm önerisi bulunuyor fakat hiçbiri net olarak sizin sorununuzu çözmez. Bunun temel sebebi, aslında karşılaştığınız hata direkt olarak yapımdan değil cihazınızdaki farklılıklardan dolayıdır. Yapabileceğiniz yöntemleri aşağıda sıraladık.

Apex Legends Oyundan Atma Sorununun Çözümü

  • Origin panelinizi açın ve oyunlar kısmından yapıma gelerek sağ tıklayın ve “Repair” butonuna basın. Ardından sistem kendi kendine olayı yakalamaya çalışır ve ortadan kaldırır.
  • NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız, güncel sürüm yerine 417.71 sürümünü yüklemeyi deneyin. Daha stabil çalıştığından dolayı hatayı çözebilir.
  • NVIDIA tarafından yayınlanan ve birçok imkan tanıyan NVIDIA GeForce Experience programını bilgisayarınızdan kaldırarak tekrar oyunu açmayı deneyin.
  • Eğer bilgisayarınızda virüsleri engellemek için kullandığınız herhangi bir antivirüs programı varsa pasifleştirerek deneme yapın. Hala sorun devam ediyorsa tamamen kaldırın ve oyunu açın.
  • Oyunun dizininde bulunan r5apex.exe isimli dosyaya sağ tıklayın ve özellikler bölümüne girin. Üst menüde yer alan uyumluluk kısmını açın ve tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneği işaretliyse kaldırıp deneyin, eğer işaretli değilse işaretleyerek deneyin.

Şu an sizin için 5 adet Apex Legends oyundan atma hatası çözümü sunduk. Bunların hiçbiri işe yaramıyorsa yorum alanından bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Apex Legends Oyundan Atma Hatası ve Çözümü” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir