Apex Legends – There is a Problem Hatası ve Çözümü

Origin üzerinden kullanıcılara sunulan ve kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirilen Apex Legends oyununda kimi zaman direkt bilgisayarınızın sisteminden kaynaklı, kimi zaman Origin kaynaklı kimi zaman ise oyun içi buglardan dolayı hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bunu anlayışla karşılamakta fayda var. Çünkü çok hızlı şekilde piyasaya girdi ve tamamen kullanıcı memnuniyeti odaklı çalışan bir sistem yaratıldı. Ayrıca ücretsiz olması da cabası. Bu yazımızda sizlere Apex Legends There is a Problem hatası ve çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

Apex Legends There is a Problem Sorunu

Origin’i açtınız ve kütüphaneniz üzerinden oyunu açmaya çalışıyorsunuz, başlata tıkladığınızda birden karşınıza “There is a Problem” başlıklı bir hata geldi. There is problem with your game’s setup. Please reinstall your game. olarak yazan bu hatada sizden kurulumu tekrar yapmanız isteniyor. İsterseniz belirtileni deneyebilirsiniz. Fakat sonuç olarak yine aynı hatayı almanız mümkün çünkü daha önce problem ile karşılaşanların çoğu tekrar yüklemenin çözüm olmadığını gördü.

Apex Legends There is a Problem Çözümü

Sorunun temelinde DirectX dosyalarınızın bozuk olması yatmaktadır. Bunun için öncelikle oyun hangi sürücüye yüklendiyse onu açın, Windows > System32 > D3DCompiler_43.dll dizini üzerinden .dll uzantılı dosyayı bulun ve silin.

Silme işlemini tamamladıktan sonra https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35 adresinden DirectX kurulumunu yapın ve işlem tamamlanınca bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın. Oyuna girmeye deneyin, sorun hala devam ediyorsa üçüncü ve son aşamayı uygulayın.

Nvidia Denetim Masası’na girin. 3D Ayarları bölümünde bulunan program ayarlar kısmına gelip Ekle butonuna tıklayın ve Apex Legends’i ekleyin. Yaptığınız işlemi kaydedin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlem ile birlikte Apex Legends There is a Problem hatası çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir