AssetPlus Envanter Yönetim Sistemi Yazılımı

AssetPlus Envanter Yönetim Sistemi Yazılımı

Firmalar excel ile takip edilemeyecek kadar çok envantere sahip olduğunda bu envanterlerin yönetimi ve takibi oldukça zor bir hal almaktadır. Hangi demirbaş nerede bulunmakta, kimin kullanımında olduğunun bilinmediği durumlarda gereksiz şekilde yeni satın alımlar yapılmakta ve bu da maddi bir külfet ve operasyonel sorunlar oluşturmaktadır. AssetPlus demirbaş takip yazılımı bu gibi noktalarda firmaların ihtiyaçlarına sağlıklı ve pratik çözümler sunmaktadır. Sadece demirbaş değil, personel, lokasyon, amortisman ve lisans gibi bilgilerin de takibi AssetPlus envanter yönetim yazılımı ile kolayca yapılabilmektedir.

Sistemde demirbaşı, ilgili lokasyonda bir personele zimmetlemek suretiyle demirbaş takibi kolayca yapılabilmektedir. Envanter ne zaman sisteme girilmiş, fatura ve irsaliye bilgileri, kime zimmetlenmiş, transfer edildi ise tüm transfer hareketlerinin geçmişi ile ilgili detaylara, örneğin lokasyonu neresidir, ne kadar zamandır o kişide zimmetlidir, amortismanı ne zaman bitiyor gibi bilgilere erişilebildiği gibi, AssetPlus yayına aldığı son güncelleme ile eskime yönetimini de yazılıma eklemiştir. Girilen fatura tarihi ve tutarı üzerinden amortisman hesaplaması mümkündür. Eskime yönetimi de şu şekilde çalışmaktadır: Örneğin sisteme bir laptop girdiniz ve bu laptopun fiyatı 2000 TL ve amortismanı 24 ay olsun. 24 ay sonra o laptopun amortisman değeri sıfırlanacaktır ve gelir vergisinden düşülebilecektir. Eskime yönetimi ise kullanıcı bu laptopu birine atadığında eskime yönetim başlancını başlatabilmektedir. Yani amortisman fatura kapandığı zaman başlarken eskime yönetimi kullanıcı başlattığında başlamaktadır ve istenirse bu süreç durdurulabilmektedir.

Sistem içinde farklı para birimleri, fiziksel durum, sahiplik durumu gibi envanterin güncel durumunu belirten özellikler, amortisman oranları, envanterin rengi boyu gibi fiziksel özellikleri, lokasyon tipleri ve kategorileri gibi, bir çok seçenek ve sabit, istenen şekilde tanımlanabilmektedir. Bu da programa daha esnek bir yapı sağlamaktadır. AssetPlus hem mobil hem masaüstü pc ler ile dilediğiniz yerden bağlanarak demirbaşlarınızı kolayca takip edebileceğiniz bir envanter yönetim programıdır.

Rfid barkod okuma yöntemiyle klasik demirbaş sayımından çok daha hızlı şekilde envanterlerinizi sisteme kaydedebilirsiniz. AssetPlus entegre çalışan android bazlı el terminalleri ile demirbaş sayımı oldukça kolay ve pratiktir. Ayrıca sistem her envanter satın alımı, kaydı, transferi, üzerinde envanter olup pasif edilen personel gibi birçok hareket için kullanıcılara bildirimler gönderebilmektedir.

Demirbaş gibi fiziksel ürünler dışında lisans gibi sanal ürünlerin de takibi AssetPlus envanter yönetim sistemi sayesinde kolayca yapılabilmektedir. Alınan bir lisans kime verilmiş, hangi bilgisayara yüklenmiş gibi verilerin de sisteme girilmesi ile sanal tüm envanterler rahatlıkla kontrol altına alınabilmektedir. Kısacası AssetPlus ile envanterlerinizin takibi ve yönetimi oldukça kolay ve hızlıdır.

Program hakkında daha fazla bilgi için Artı Soft web sitesine: https://www.artisoft.com.tr/envanter-demirbas-yonetim-sistemi.html adresinden ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir