Bağlantı Var İnternet Yok Hatası ve Çözümü

İnternete bağlanmak isteyenlerin baş belasıdır internet yok hatası. Hele ki bağlantı var fakat internet yok şeklinde bir sorunla karşılaşıyorsanız nasıl bir çözüm uygulayacağınızı kestirmeniz dahi zor olabilir. Windowshatalari.com olarak sizlere en çok olumlu sonuç getiren çözüm yöntemini anlatmaya çalışacağız. Bu konuya geçmeden önce test speed işleminizi gerçekleştirerek internet bağlantınızın seviyesini öğrenebilirsiniz

Bağlantı Var İnternet Yok Nedir?

Ağ bağlantılarının en bela konusu olan bu durumu genel olarak tanımlamak mümkün. Modeminiz ile bilgisayarınız arasında bir bağlantının var olduğu fakat bu bağlantıdan ilerisinin olmadığı, yani modem ile internet arasında connection olmadığı belirtiliyor. Fakat birkaç spesifik durum dışında aslında belirtildiği gibi değil, tam tersine direkt olarak bilgisayarınız ile alakalı bir sorun olarak karşımıza çıkmakta.

Bağlantı Var İnternet Yok Hatasının çözümü ile ilgili birçok yöntem ortaya atıldı. Bunların çoğu işe yarasa da genelde farklı farklı sebeplerden dolayı işlevselliğini yitirebiliyor. Fakat bu yazıda sizlere bahsedeceğimiz çözüm önerisi %90 oranında işi bitirecektir.

Bağlantı Var İnternet Yok Hatası Çözümü

Derde Derman isminde bir Youtube kanalından 2017 yılının sonlarına doğru paylaşılan bir videoda güzel bir dil ile konu anlatılmış ve problem ortadan kalkmıştır. 3 dakikalık bu videoyu izleyerek bağlantı var internet yok hatası çözümü oluşturabilirsiniz. Eğer sıkıntı hala devam ediyorsa alt bölümde yer alan yorum alanına yaşadığınız problemi anlatmanız dahilinde ekibimiz size alternatif yöntem önerecektir.

Bağlantı Var İnternet Yok Hatası ve Çözümü” için 2 yorum

  1. ben bu sorunu dizüstü bilgisayarım da yaşıyorum ama en son çareyi driver güncellemekte buldum yapamayan olursa birde böyle denesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir