Bilgisayar Bozan Tarayıcı Hatası

Microsoft Windows 7 ve Windows 8 sürümlerini etkileyen yeni bir hata bulundu. Internet Explorer ve Firefox ile uygulanabilen bu kod bilgisayarınız kullanışsız bir hale getirecektir.

Bilgisayar kullanıcıları WannaCry virüsünün etkilerinden tam anlamıyla kurtulmak isterken başka bir hatayla baş başa kaldı. Internet Explorer ya da Firefox üzerinde özel bir kodla Windows 7 veya Windows 8 işletim sisteminizin normal işleyişini bozup kullanılmaz şekle sokabiliyor.

Rus güvenlik uzmanları adı geçen bu kod ile ilgili NFTS diskinizi sistem kaynaklarının tamamını kullanmaya zorlayabiliyor. Bu zorlama da bilgisayarınızı kullanılmayacak hale sokup çökmesine sebep oluyor.

Windows 10 sürümünü kullanan kullanıcılar ise bu hatadan korunmuş durumda. Virüs Windows 7 ve Windows 8 sürümleri üzerinde etkisini göstermekte. Koddan etkilenen tarayıcılar ise Internet Explorer ve Mozilla Firefox. Chrome veya başka bir tarayıcı üzerinden internete çıkan kişiler bu virüsle karşılaşmayacaktır. Ek olarak virüs yukarıda bahsedilen tarayıcılar üzerinden her internete çıkıldığında aktif hale geçmektedir.

Bilgisayar Bozan Tarayıcı Hatası” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir