Bilgisayarda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Sosyal hayatımızda oldukça kullanılan bilgisayar cihazları, aynı zamanda iş hayatı içinde oldukça önem arz etmektedir. Özel yazılım ve uygulama sistemli bilgisayar cihazları üzerinden pek çok farklı ürün ya da parça malzemelerinin üretimi yapılabilmektedir. Ancak evlerde kişisel amaçlı kullanılan bilgisayarlarda, kişiler ait olan çok sayıda önemli belge, dosya, resim ya da içerikler bulunmaktadır. Bilgisayar kullanıcılarının yanlışlıkla bilgisayardan silmiş oldukları dosya veya görseller, kişilere ciddi anlamda zorluk çıkarmaktadır. Bahsedilen olumsuz durumların önüne geçmeyi sağlamakta olan free data recovery software programı, ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur. Genel olarak bilgisayar kullanımı hakkında çok fazla bilgi ve tecrübeye sahip olmayan kullanıcılar için uygun olan program, kısa süre içerisinde kaybedilen dosyaları geri getirmeyi mümkün kılıyor.

Geri Dönüşüm Dosyalarını Geri Kurtarma

Bilgisayar cihazlarının pek fazla dikkat çekmeyen ancak en önemli kategorileri arasında yer alan geri dönüşüm kutusu, anlık olarak silinmiş olan dosyaların korunduğu yer olarak nitelendirilmektedir. Sildiğiniz ancak daha sonra tekrar kullanmak istediğiniz oyun, dosya, program ya da fotoğrafların tekrar geri yüklenilmesini sağlayan geri dönüşüm kutusu, silinmiş olan dosyaların bilgisayarda tamamen silinmesini önlemektedir. Ancak geri dönüşüm kutusundan silinen içerikler, geri getirilememektedir. Bahsedilen program sayesinde silinen dosyaları geri getirme işlemlerini sorunsuz olarak yapmanız mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra hard disk ya da USB bellekteki silinmiş olan verilerinizin de geri kurtarılmasını sağlayan program, basit ara yüzü sayesinde kolay şekilde kullanılabilmektedir.

Ücretsiz Program İle Açılmayan Bilgisayardan Dosya Kurtarma

Masaüstü ya da dizüstü Windows işletim sistemli bilgisayarlar, farklı nedenlerden dolayı açılmayabilmektedir. Bu durum sonucunda bilgisayar içerisindeki önemli dosya ya da belgelere ulaşılamama durumu yaşanmaktadır. Acil olarak ulaşılması gereken dosyalar için sunulmuş olan ücretsiz program sayesinde açılmayan bilgisayardan dosya kurtarma ihtiyaçları sorunsuz olarak karşılanabilmektedir. Özel olarak cihazını açabilmenize imkân tanımakta olan program, bunun yanı sıra verilerinize güvenli şekilde ulaşmanıza imkân tanımaktadır. Ücretsiz olması ve düşük boyutlu olması sebebi ile kısa süre içerisinde indirilerek, denenmesi gereken programların başında gelmektedir.

Programı İndirmek için: https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir