Bilinmeyen Bir Yayıncıya Ait Bir Uygulama Uyarısı

Bilgisayarımıza üçüncü parti uygulamalr yüklemeye çalıştığımız zaman genelde Windows tarafından bize sorulan bu soru ile karşılaşırız. İşletim sistemi yayıncısını bilmediği programların yüklenmesi sırasında bu uyarıyı verir. Fakat bazı durumlarda bazı uygulamaları her açışımızda bu uyarı ile karşılaşabiliyoruz. Bu genellikle sorun oluşturmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek bir sonuca varabiliriz.

  1. Bilgisayarımıza virüs taraması yapmamız gerekmektedir. Microsoft’un yayınlamış olduğu ve sistemlere ön yükle gelen Defender antivirüsünün dışında biz de bir antivirüs programı yükleyerek tarama ve varsa dosyaları temizleme işlemini yapabiliriz.
  2. Bunun için Microsoft’un kendi programı olan Defender’ı kullanmamız sağlıklı olacaktır. Çünkü 3. parti bir antivirüs programı ücretli olmaktadır ve bu programların korsanlarında da virüsler mevcuttur. Defender kullanacaksa bilgisayarımızdaki diğer antivirüs uygulamalarını tamamen kaldırarak tarama işlemini öyle yapalım.
  3. Ardından güncellemelerimizi kontrol edelim ve varsa tamamlayalım.
  4. Bu işlemlerin sonunda bu uyarıyı almaya devam ediyorsak bu kullanmaya çalıştığımız programın güvenlik açığına sahip olmasından dolayı olabilir. Bu yüzden  uygulamayı kaldırmakta yarar vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir