Bir Konsol Oyuncusundan İlk Valorant İzlenimleri

Konsol oyuncusu burada. Sormanız gerekiyorsa Playstation. Asla Xbox denetleyicisinin hayranı olmadım. Neyse. Bir arkadaşım şüpheciyi Valorant oynayacağım konusunda ikna etti. Bedava. Ve şu anda alabileceğim tek şey bedava, bu yüzden PC’de birinci şahıs çekimini bir beyefendi denemesi yapmaya karar verdim.

Valorant, Counterstrike (hassas atış) ve Overwatch (sanat tasarımı ve yetenekler) unsurlarını türeten bir FPS kahraman nişancı oyunudur. Bu oyunları gerçekten oynayan insanlar kaçınılmaz olarak bana bağıracaklar çünkü ben bu oyunların hiçbirini oynamadım ama izlediklerimden bu, Valorant’ın yaratılması için ilham kaynağı gibi görünüyor.

PC’de benzer şekilde oynadığım tek oyun Team Fortress 2’dir. TF2 beni hiçbir zaman gerçekten yakalamadı. Counterstrike veya Rainbow Six Siege gibi oyunlar ilgimi çekti ama hiçbir zaman oyunu PC’den satın alacağım seviyeye gelmedi. Tüm arkadaşlarım konsolda Call of Duty oynar ve PC oyunları kendi kültürüdür.

Bundan böyle bir PC oyuncusu değilim. Bu yüzden, bir fare ve klavye üzerinde FPS becerilerini öğrenmeye çalışan bir konsol oyuncusu olarak Valorant’ın hoşuna gideceğime şüpheyle yaklaşmak için pek çok nedenim vardı. Bir FPS oynayan deneyimsiz bir oyuncuysanız, alnınızın ilk pikselinin sizi “alpaka” diyemeden öldürecek şekilde görmek için bir saniyeye ihtiyaç duymayan rakipler bulacaksınız.

Valorant’ı en düşük grafik ayarlarında çalıştırıyorum ki bu, bilgisayarımın oyunu idare etmesi için yapmam gereken şey. En düşük ayarlarda bile oyun görsel olarak çekici görünüyor. Fakir olmaya alışkınım ve hayatım bok gibi görünüyor, bu yüzden o grafiksel analizi istediğiniz gibi yapın.

Markam gereği, izlenimlerimde ve incelemelerimde savunduğum oyun. Hedefte basitlik var ama strateji ekip çalışması ve karakter yetenekleriyle geliyor. Ana mod esasen Call of Duty’nin Ara ve Yok Et modudur, ancak daha küçük ve daha doğrusal haritalarda. Saldıran bir ekip, yerleştirmek ve patlatmak için “Spike” adlı bombayı belirli iki veya üç konuma götürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir