Çamaşır Makinesi Dengesiz Yükleme Nedir?

Çamaşır makineleri yüksek devir hızında ve hassas bir dengeleme sisteminde işlevini yerine getirir. Çamaşırların iyi yıkanması ve suyunu tamamen salması amacı ile makine kazanı yüksek devir hızında dönüş gerçekleştirir. Bu fonksiyonu çamaşır makinesinin dengesi açısından oldukça hassas bir tablo oluşturmaktadır. Özellikle çamaşır makinesinin yüksek devir hızındaki dönüşü sırasında amortisör ve yaylarının kaldıramayacağı düzeyde bir sallanma meydana gelirse ciddi arızalara yol açabilir. Çamaşır makinesinin yaylarının kırılması, amortisörlerinin işlevini kaybetmesi ve hatta kazan tutma kollarının kırılması gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumda ciddi maliyetlere yol açabileceği gibi aynı zamanda da hayati risk ortaya çıkartabilecek bir durumu meydana getirebilir. Sultanbeyli Arçelik Servisi teknikerleri bu tip risklerin ortaya çıkışında makinenin dengeli yerleştirilmemesi ile birlikte dengesiz yük koyulması da bulunuyor.

Çamaşır makinesi dengesiz yükleme tabiri de bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Çamaşır makinesi içerisine yüklenen çamaşırların dengesiz ve çok ağır olması kazanının yüksek devirdeki dönüşü sırasında fazla sallanmasına neden olur. Yani çamaşır makinelerinde sadece normal kilogram ağırlığından daha fazla çamaşır yüklenmesi kazan arızaları için tek neden değildir. Eğer çamaşır makinesi içerisinde yastık vb. ürünlerle dönüş sırasında yalpalamaya neden olacak denge kaybı yaratacak biçimde çamaşır yüklemesi yapılırsa da kazan fazla sallanır. Bunun sonucunda da çamaşır makinesinde arızalanmalar meydana gelir. Bu nedenle Kavacık Arçelik Servisi uzman teknikerleri böyle sorunlarla karşı karşıya kalmamak için muhakkak ideal kilogram seviyesinde ve dengeli şekilde çamaşır dağılımını yaparak, makineye yükleme yapılmasını tavsiye ediyor.

Çamaşır makinesinin aşırı yüklenmesi veya dengesiz ağırlık yüklenmesi durumunda kullanım dışı hale gelmesine neden olunur. Böyle bir durumda bireysel müdahale şansı bulunmamaktadır. Çünkü yüksek olasılıkla parça değişimi ve dolayısıyla da makinenin iç aksamının sökülmesi gerekir. Bu işlemler içinde hem teknik bilgi hem de teknik donanım gerekliliği bulunmaktadır. Bulgurlu Arçelik Servisi uzman teknikerleri çamaşır makinesinin yay, amortisör ve kazan arızalarında hızlı arıza tespit ve parça değişim işlemleri gerçekleştirmektedir. Özellikle de yerinde çamaşır makinesi servis müdahaleleri ile cihazların en kısa zaman diliminde yeniden ilk günkü kalite ve dayanıklılığında kullanılabilir duruma getirilmesi sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir