Çok Sık Rastlanan Windows Hataları

Windows hataları bir anda karşımıza çıkabilmektedir. Bir anda karşımıza çıkan Windows hataları sinir bozucu durumlar ortaya koymaktadır. Kimseden yardım istemeden sorunlarınızı çözmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bazı hataların onarımları zaman alabilmektedir. Bu nedenle çözümleri denemeden önce ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bazı sorunlar ufak çaplı olduğu için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız durumda ortadan kaybolmaktadır. Çok sık rastlanan Windows hataları ve çözümleri ile sizlerin sorunlarınızı çözmenize yardımcı oluyoruz.

Sık Rastlanan Windows Hataları Nelerdir?

DLL Hataları

En sık rastlanan Windows hatalarının başında DLL hataları gelmektedir. ‘.dll dosyaysı eksik olduğundan dolayı’’ hataları ile çok sık karşılaşılır. Bu durum ile karşı karşıya kaldığınız zaman internette .dll dosyasını aratmanız ve indirmeniz iyi bir fikir olmayabilir. İnternette bulunan bazı .dll dosyaları hatalı olduğu bilgisayarınıza daha fazla zarar verebilir. Yapmanız gereken programı kaldırdıktan sonra tekrar yüklemektedir. Malwarebytes Free ile tarama yaparak daha güvenli işlem yapabilirsiniz.

Windows Update Hata 0x80070057

Çok sık rastlanan Windows hataları arasında olan bu hata, ilk göründüğü zaman oldukça fazla kafa karıştırmaktadır. Windows kurulumunun başarısız olduğu durumlarda ortaya çıkan bu hatadan kurtulmak için SoftwareDistribution klasörünün adını değiştirebilir, bozulan dosyaları elle değiştireblir ve ya birkaç kayıt defteri anahtarını düzenleyebilirsiniz.

Güvenlik Sertifikası Hataları

Web sitelerine güvenli bir şekilde bağlanmanız için Güvenlik Sertifikaları çok büyük önem taşır. Güvenilir bir internet sitesini ziyaret ettiğiniz zaman bir uyumsuzluk sorunu ile karşılaşırsanız, sitenin güvenilir olmadığına dair bir uyarı alabilirsiniz. Bu sitenin güvenilirlik sertifikasını yenilemediği anlamına gelebilir. Aynı zamanda bir saldırgan siteyi ele geçirmiş de olabilir. Bu durumlarda dikkatli olmanız gerekiyor. Sertifika hataları genel olarak PC tarihinin yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Tarihi düzelttikten sonra PC’nizi yeniden başlatmanız gerekiyor. Eğer sorun devam ederse virüs taraması yapmalısınız.

Çok Sık Rastlanan Windows Hataları” için 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir