Command & Conquer: Generals Technical Difficulties Hatası ve Çözümü

Strateji konusunun en sevilenlerinden biri konumunda bulunan Command & Conquer: Generals, 2000’li yılların başında popüler olmasına rağmen hala belirli bir kitlenin oynadığı bir yapım. Tabi o zamanlar çok fazla hatası olmayan oyun, yeni işletim sistemleri ile birlikte birkaç sorun oluşturdu.

Windows Hataları’na yer veren sitemiz ayrıca işletim sisteminin oyunlara olan olumsuz etkilerini de çözmeyi amaçlamaktadır. Bu yüzden yazımızda Command & Conquer: Generals Technical Difficulties hatasına değineceğiz. Özellikle Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde karşınıza çıkan bu hatayı çözmek ise oldukça basit.

Command & Conquer: Generals Technical Difficulties Hatası Çözümü

  • Oyunu tamamen kapatın. İşinizi garantiye almak adına Görev Yöneticisi’ni açarak generals.exe isimli bir dosya bulursanız o dosyanın görevini sonlandırın.
  • Bilgisayar > Belgelerim > Command and Conquer Generals Zero Hour Data isimli klasöre gidin. Bu klasörde bulunan bir dosya üzerinde işlem yapmanız gerekecek.
  • Klasördeki options.ini dosyasını not defteri yardımı ile açın.
  • Not defteri ile açtıktan sonra dosyadaki tüm içerikleri silip aşağıda yer alanları kopyalayıp metne yapıştırın ve kaydedin.

Tabi işlemler sadece bununla da bitmiyor. Son aşama olarak oyun simgesine sağ tıklayarak özellikler diyin ve uyumluluk sekmesinden uyumluluk modunu Windows XP Service Pack 2 olarak değiştirin. Ardından oyunu yönetici olarak çalıştırın. Böylece sorundan tamamen kurtulacaksınız.

OPTIONS.INI DOSYASINA EKLENECEK METİN

AntiAliasing = 1
CampaignDifficulty = 0
DrawScrollAnchor = 
FirewallBehavior = 1
FirewallNeedToRefresh = FALSE
FirewallPortAllocationDelta = 0
GameSpyIPAddress = 10.0.0.2
Gamma = 50
IPAddress = 10.0.0.2
IdealStaticGameLOD = Low
LanguageFilter = false
MoveScrollAnchor = 
MusicVolume = 0
Resolution = 1024 768
Retaliation = yes
SFX3DVolume = 79
SFXVolume = 71
ScrollFactor = 16
SendDelay = no
StaticGameLOD = High
UseAlternateMouse = no
UseDoubleClickAttackMove = no
VoiceVolume = 70

Eğer yukarıdaki işlemler fayda etmemişse lütfen yorum kısmına belirtin. Ekibimiz gerekli incelemeyi yaparak alternatif yöntemler bulmaya çalıaşcaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir