CorelDraw Başka Sürüm Yüklü Hatası ve Çözümü

Bilgisayarlara program yüklemesi gerçekleştirirken karşılaşılacak pek çok sorun meydana gelir. Corel Draw uygulaması kapsamında en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi başka sürümün yüklü olduğuna dair olup yüklenmemiş olsa bile bu sorun meydana gelebilmektedir. Coreldraw başka sürüm yüklü hatası ve çözümü için gerekli olan adımlar oldukça basit olup kısa sürede çözüm bulunabilir.

CorelDraw Başka Sürüm Yüklü Hatası Nedir?

Bu sorun temelde uyarı verilen hatadan kaynaklı olmakla birlikte bu program daha önce kullanılan bilgisayara yüklenmemiş olsa bile kullanıcının karşısına çıkarabilmektedir. Coreldraw başka sürüm yüklü hatası ve çözümü için denetim masası üzerinden yapılacak olan ayarlama işlemleri ile çözüm bulunabilir. Sorunun gerçek nedeni ise Microsoft Visual C++ 2015 ya da 2017 sürümü ve Redistributable Package olarak bilinir.

CorelDraw Başka Sürüm Yüklü Hatası Çözümü Nedir?

Bu sorunun çözümü için öncelikle denetim masası açılarak programlar ve özellikler alanına giriş sağlanır. Açılan listede yukarıda verilmiş olan yüklü programlardan var ise bu uygulamalar bilgisayardan kaldırılır. Genelde iki adet görünen bu uygulamalar x64 bit ya da x86 bit şeklindedir. Kaldırma işlemi esnasında bu programların 2015 sürümleri haricindekilerin kaldırılmasına özen gösterilmelidir. Kaldırma işleminin tamamlanması ile beraber Coreldraw programının tekrar yüklemesi yapılır ve programın sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanır. Çözüm için gerekli adımlar takip edilmelidir.

CorelDraw Başka Sürüm Yüklü Hatası ve Çözümü” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir