CS: GO FPS Geliştirme Yolları

İnternetin yaygınlaşması ile giderek popüler bir hale gelen online oyunlar, özellikle takım olarak oynanması nedeniyle de çok sevildi. Yakın çevreden oluşturulan takımlar dışında serverlar üzerinden tanışılan kişiler ile zevkli bir şekilde oynanması oyuncuları en çok mest eden konulardan.

Online olarak oynanan takım oyunları içerisinde önemli bir yere sahip efsane oyun CS: GO, online olarak dünyanın her yerindeki kişiler ile kolayca oynanabiliyor. Ancak ülkemizdeki internet altyapısını yetersizliği ve pahalı olması ile birlikte üstüne bir de üst düzey ekipman gerekmesi işleri zorlaştırıyor. Online oyunlarda ön plana çıkan FPS sorunları önemli bir problem. Çünkü CS: GO FPS problemleri nedeniyle oyundan alınan zevki düşürebiliyor. Şimdi size birkaç küçük ayar ile oyunda FPS geliştirme yollarını anlatacağız.

CS: GO FPS Nasıl Geliştirilebilir?

CS: GO FPS artırma için bu ayarları yapabilir ve oyunu daha zevkli oynayabilirsiniz.

Ek Programlar Kullanmayın.

Bazı Malware ve Adware programları ile entegre gelen oyun güçlendirici programlar, oyunu daha iyi oynanmasını sağlamak yerine daha da kötü oynanmasına sebep olabilir. Bu tarz programlar kendi altyapılarını ve kapatılacak hizmetleri önceliklendirdiği için oyunu güçlendirmemektedir. Bu nedenle bu tarz programlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Ekran Kartı Sürücünüzü Güncelleyin.

Ekran kartı markanız farketmeksizin sürekli olarak güncellemeler yayınlanmaktadır. Bu güncellemeler güncel teknolojiye uyum sağlamak içindir. Bu nedenle oyunu daha iyi oynayabilmek adına mutlaka güncellemeleri denetleyin ve yapın.

Ekran Kartınızı Yenileyin.

Eğer eski bir sisteminiz varsa, ekran kartınızı daha yeni bir model ile yenileyerek daha iyi bir oyun heyecanı yakalayabilirsiniz. Ancak bu biraz maliyetli olabilir.

Ekran Kartı Ayarlarınızı Yapılandırın.

Ekran kartınız iyi bile olsa ayarlarınız doğru yapılandırılmamışsa oyun performansı iyi olmayacaktır. Bu nedenle ekran kartı arayüzünden gerekli ayarları gerçekleştirin. Peki nedir bu ayarlar? Bu konuya NVDİA ile örnek verelim. Yapacağınız bu ayar ile CS: GO FPS artırma sağlayabilir ve oyun performansını yükseltebilirsiniz.

NVDİA için arayüze girdikten sonra 3D ayarları en yüksek performans yapabilirsiniz.

Komutları Düzenleyin.

Steam üzerinden yapacağınız birkaç küçük düzenleme ile FPS performanısını artırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Steam’i açın ve CS: GO seçerek özellikler adımına gelin.
  • Sonrasında başlatma seçenekleri içerisine aşağıdaki komutları yazın.

-novid – Oyun içi tanıtım filmini kaldırmaktadır.

-high – Oyunu yüksek öncelikli modda başlatır.

-freq x (60, 75, 120, 144) Hz – Ekran yenileme hızını ifade eder.

FPS Artırmanın Önemi

Online oyunlarda FPS (Frame Per Second) değeri saniyelik görüntü sayısı  anlamına gelir. Bu değer ne kadar yüksek olursa oyundan alacağınız haz o kadar yüksek olacaktır. Çünkü oyunu hisseder ve yaşarsınız. Bu nedenle minimum olarak 50 FPS ideal lanse edilse de 70 FPS üzeri oynanan oyunlar ile daha iyi heyecanlar yaşayabilirsiniz.

CS: GO FPS Geliştirme Yolları” için 2 yorum

  1. Dünden beri 30 ile 50 arasında fps im oynuyordu ayarları yapınca fps im 70 te sabitlendi işe yarıyor ancak uğraştırdı biraz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir