CS:GO Eski Arayüze Dönme – Yeni Arayüzü Kaldırma

Counter Strike: Global Offensive son yıllarda yaşadığı düşüşün ardından ciddi güncellemeleri de beraberinde getirdi. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda CS:GO arayüz değişikliğini de içeren bir güncelleme yayınlandı. Fakat bu gelen yeni arayüz kimilerini memnun etse de büyük bir çoğunluk tarafından eleştiriye maruz kaldı. Biz de sizler için CS:GO Eski Arayüze Dönme ile ilgili araştırma yaptık ve yapılması gerekenleri bu yazımızda dile getirdik.

CS:GO Yeni Arayüz Sorunları Neler?

Görsel olarak büyük bir çoğunluğu tatmin etse de performans bakımından ciddi sorunların yaşandığı yeni arayüzdeki problemleri aşağıda sıraladık.

  1. FPS Düşüşü: lobide durduğunuz sırada eğer FPS’nizi kontrol etmek isterseniz eskiye oranla ciddi bir düşüş yaşadığınızı görürsünüz. Arayüzün sıkıntılarının başında bu geliyor.
  2. Bilgisayarın Daha Fazla Isınması: reddit ve oyun forumlarında ortaya atılan bir iddia da eskiye oranla 1 veya 2 derece daha fazla bilgisayarın ısınmasına sebebiyet veriyor.
  3. Oyun Başlamasının Gecikmesi: Oyuna girdiğiniz anda beklediğiniz süre de çok az da olsa 1-2 saniye uzamış oluyor.

Bu 3 hususu düşündüğümüzde ve eğer orta ölçekli bir bilgisayarınız var ise eski arayüze geçmek isteyebilirsiniz.

CS:GO Eski Arayüze Nasıl Geçilir?

  • Bilgisayarınızdan steam paneline girin.
  • Oyunlarınızın listelendiği Kütüphane sayfasına gelin.
  • Sol menüdeki listeden Counter Strike: Global Offensive ‘i bulun ve üstüne gelip sağ tıklayın.
  • Açılan sekmenin en altında bulunan “Özellikler” e gelin.
  • Oyun ile ilgili yapacağınız ayarların bulunduğu bir kutu karşınıza gelecek. “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” butonuna basın.
  • Açılan kutuda yazma alanına gelip “-legacyscaleformui” yazın. (Tırnak işaretleri olmayacak.) Ardından “Tamam ” butonuna tıklayın.

Oyuna tekrar girdiğinizde eski arayüzün karşınıza çıkacağını göreceksiniz. Bu konuda yine aynı işlemleri yaparak yeni arayüze geçiş yapabilirsiniz. WindowsHataları ekibi olarak biz de eski lobinin daha sağlıklı olduğunu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir