CS:GO Exe Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü

Online oyun oynamayı severler ile bu oyunlarda aksiyon ve ekip işi arayan kişiler için önemli bir oyun olan Counter Strike: Global Offensive, popülerliğini korumaya devam ediyor. CS: GO oynayanların sayısı oyunun piyasaya çıkmasının üzerinden 6 yıl kadar geçmiş olmasına rağmen oyunseverler tarafından sevilerek oynanmaya devam ediliyor.

CS: GO oyununu oynayanların en büyük problemlerinden biri oyun sırasında karşılaşılan hatalardır. CS: GO Exe çalışmayı durdurdu hatası sadece bu oyun için değil birçok oyun için problemdir. Ancak bu hatanın da çözümü vardır.

CS:GO Exe Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözüm Yolları

CS: GO oyununda ve diğer oyunlarda karşımıza en çok çıkan hatalardan Çalışmayı Durdurdu Hatası diyebiliriz. CS: GO exe çalışmayı durdurdu hatası çözümü için birden fazla yöntem vardır. Şimdi çözüm yollarına bakalım.

1.Çözüm yolu

Birçok hatada olduğu gibi bu hatada da yapabileceğimiz en basit ve etkili çözüm Steam üzerinden oyun dosyalarını kontrol ederek ve düzelterek bu hatada kurtulabilirsiniz. Tabi ki bu çözüm her zaman işe yaramayabilir.

Öncelikle Steam’i açtıktan sonra kütüphane üzerinden CS: GO simgesine sağ tıklayın ve özellikler seçeneğine girdikten sonra yerel dosyalar bölümüne geçiş yapınız. Burada oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklıyoruz. Ardından kaydederek çıkıyoruz. Artık oyuna girebiliriz.

2.Çözüm yolu

İkinci çözüm yolumuz biraz daha karmaşık. Bu yöntemde sistem dosyalar üzerinde oynama yapmamız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Önce CS: GO oyun dosyalarının olduğu klasöre girelim. Burada cfg klasörü içerisinde video.txt üzerinde oynama yapacağız. Eğer oyun kurulumu sırasında bir değişiklik yapmadıysanız yol şu şekildedir; C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\id\730\local\cfg

Video.txt dosyasını not defteri ile açtıktan sonra içerisinde “setting.csm_quality_level” yazılı satırı bulunuz. Bu kodun karşısında yer alan değer “1” ise “0” yazarak kaydedip çıkınız.

Oyun girmeyi deneyebilirsiniz.

3.Çözüm yolu

Yine bu yöntem en çok tercih edilen yöntemlerden olmasına rağmen çoğu zaman işe yaramayabilir. Ancak en basit yöntemlerden biridir. Bu çözüm yöntemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak oyunun kurulu olduğu C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive klasöre giriniz.
 • exe uygulamasına sağ tıklayı özellikler diyiniz.
 • Buradan uyumluluk sekmesine geliniz ve uyumluluk modu seçeneğiniz işaretleyiniz.
 • Açılan alandan Windows XP Service Pack 2 seçeneğini işaretleyiniz.
 • Uygula dedikten sonra çıkınız.
 • Oyuna girmeyi deneyebilirsiniz.

Alternatif Exe Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümleri

Eğer yukarıdaki çözümler işe yaramazsa bir diğer çözüm alternatifi olarak sürücülerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz.

 • Özellikle ekran kartı güncellemeleri sonucu sorun yaşanabilmektedir. Ekran kartı markanızın sitesinden güncellemeleri takip edebilirsiniz.
 • Buraya kadar yapılan çözüm vermediyse eğer oyuna girdikten sonra görüntü ayarlarını açınız ve çoklu CPU kullanımını devre dışı bırakınız. Bu yöntem işinizi görebilir.
 • Alternatif yöntemlerden biri de görüntü ayarlarını düşürmek olacaktır. Bunun için oyuna giriş yaparak ayarlardan görüntü ayarları kısmına gelin. Sonrasında en düşük özelliklere getirin.
 • İnternet üzerinden yerli ve yabancı forumlarda en çok 64 bit sistemlerde böyle bir hata ile karşılaşılmadığı söyleniyor. Bunun için Windows’un 64 bit olarak kurulması gerekiyor.
 • Eğer hiçbir yöntem işe yaramazsa son olarak yapmanız gereken sistemi yeniden kurmanız. Yani sıfırdan Windows kurmanız olacaktır.

CS:GO Exe Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir