Deepweb Nedir? Deepweb İçeriği

Her gün vaktimizin çoğunu internette sosyal medyalarda harcarız. Peki, internette sadece sosyal medya ya da güncel gelişmeler mi var? Bildiğimiz hepimizin ortak olarak kullandığı kısımda evet. Ama peki ya geri kalanında? İşte burada tam olarak Deepweb dediğimiz olaya giriş yapalım. Deepweb yani diğer ülkemizde bilindiği ismi ile derin ağ, derin internet kullandığımız internetin diğer yüzüdür. Yani geri kalan kısmıdır. Buraya bildiğimiz arama motorları ile ulaşmamız imkansızdır. Çünkü bizim bildiğimiz, günlük olarak kullandığımız internetten daha fazla bilgiyi içinde saklar. Aslında bunu bir buz dağının görünen ve görünmeyen yüzü olarak ifade edebiliriz.

Deepweb’in İçeriği Nedir?

Deepweb içerisinde çok fazla bilgi içeren bir klon internettir. Google bize internetin %3 – %4 lük içerik kısmını verir. Geri kalan kısım ise deepwebtedir. Deepweb yasal olan veya çoğu zaman yasal olmayan bir çok veriye ulaşmamızı sağlar. Deepweb’in bilgi kapasitesi normal internete göre beş yüz kat daha fazladır. Deepweb’e derin ağ denmesinin bir sebebi deepweb ortamında hiç bir yasağın olmamasıdır. Burada anonim olarak dolaşarak bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yasal olmayan her şey burada mevcuttur. Dijital paralar üzerinden burada alışveriş yapılmaktadır. Fakat Deepweb’e girmek çok tehlikelidir. Çünkü burada çok fazla hacker vardır ve her an siber saldırı ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Deepwebe girmek için çeşitli programlar kullanmak gereklidir. Fakat az önce de dediğimiz gibi çok riskli bir ortamdır. Bir anda Deepweb’te dolaşırken bir seri katilin yayınına ya da silah tacirine denk gelmeniz muhtemeldir. Çünkü burada yasal olmayan her iş dijital paralar ile yaptırılmaktadır. Bu işleri yapan insanlar ağ bağlantılarından dolayı kayıtları bulunamaz. Yani takip yapılamaz.

Deepweb dünya üzerinde bir ağ bağlantısı olduğu için para birimi olarak Bitcoin kullanılır. Bitcoin her an değer kazanıp kaybedebilir. Bitcoin üretmek için ekran kartı ve işlemci kullanılır. Fakat Bitcoin üretimi yıllar da alabilir. Burada iletişim kurmak için siteler vardır. Bu siteler kullanılarak chat yapılabilir. Deepweb’te çeşitli seviyeler de vardır. Kısacası Deepweb çok tehlikeli bir ortamdır. Eğer girmek isterseniz bu konu ile ilgili çok fazla araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir