Discord Gri Ekran Hatası ve Çözümü

En çok tercih edilen sohbet programlarından biri konumundaki Discord, her ne kadar çok az hataya sahip olsa da kimi zaman bu hatalar çok can sıkıcı olabilir. Arkadaşlarınızla oyuna gireceğiniz sırada karşınıza gelen bir hata hem sizin sabrınızı hem de sizi bekleyen arkadaşlarınızın canını sıkabilir. Fakat unutmamak gerekir Discord gri ekran hatası oldukça kolay çözülebilen bir hatadır ve birkaç ufak işlem ile sorundan kurtulmanız mümkündür.

Discord Gri Ekran Hatası Nedir ?

Programı açmaya çalıştığınız sırada özellikle “Checking Updates” yazısından sonra ekran gri renkte kalır ve arayüze ulaşılamaz. Kimi zaman bu kısımda kalırken kimi zaman ise gri ekran açıldığı gibi program kapanır. İkisi de aynı şekilde çözülebilecek sorunlardır. Genelde doğru yüklenmeme veya update dosyalarında hasar olmasından dolayı yaşanır bunlar.

Discord Gri Ekran Hatası Nasıl Çözülür ?

  • Öncelikle Programlar ve Özellikler kısmından Discord programını tamamen bilgisayarınızdan kaldırın.
  • Ardından “Appdata” klasörünün içinde Discord ile ilgili bulunan her şeyi silin ve tamamen silindiğinden emin olun.
  • Bilgisayarınızı kapatıp tekrar başlatın.
  • Discord resmi sitesinden son sürümü indirin ve kurulumu yapın.
  • Ardından sorunun kalktığını göreceksiniz.

Eğer sorun hala devam ediyorsa yukarıdaki işlemleri tekrar uygulayın fakat yükleme safhasında varsa bilgisayarınızdaki antivirüs programlarını devredışı bırakın. Onların verdiği bir hata, sorunlu gördüğü bir dosyadan dolayı engelleme yaşanmış olabilir.

Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen sorununuz devam ediyor ve Discord gri ekran hatası çözümünü bulmak istiyorsanız yorum kısmına sorununuzu dile getirin. Ekibimiz detaylı olarak incelesin ve alternatif çözüm bulsun.

Discord Gri Ekran Hatası ve Çözümü” için 6 yorum

  1. ne kadar silip silip yüklesemde hata devam ediyordu. Bu basit ama etkili yöntem için cok teşekkür ediyorum bende işe yaradi, arkadaslar appdata’da ki discrod klasörlerini silmeyi unutmayın.

  2. Tüm bunları yapmama rağmen sorunum hala devam ediyor, gri ekran geliyor ve ardından kapanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir