Dpc Watchdog Violation Hatası Nedir ?

Windows 8 ve 10 işletim sistemlerinde karşımıza zaman zaman çıkan mavi ekranla servis edilen ve adı Dpc Watchdog Violation hatayı bu yazımızda ele alıp siz değerli okuyucularımız için çözmeye çalışacağız.

Hatanın Genel Tanımı

Watchdog Violation, sizleri belki mutsuz edebilir ancak, çoğunlukla donanım bazlı bir sorundur. Çünkü tanımı gereği bir veya birden çok donanımın düzgün bir şekilde monitör edilemediğini belirtir. Yani bir aygıt genel kullanımda çok sorun yaratmasa da, donanımın izlenmesi, yani Windows Watchdog, sorun izleyicisi bir donanımdan umulmayan geri bildirimler alırsa kıbrıs escort ya da hiç bir şekilde geri dönüş almazsa hatayı ön plana çıkarır. Bu hatayla karşı karşıya kalan kişiler ise genellikle SSD veya Hard Disk hataları, Ekran Kartı hataları ve Isınma Sorunu gibi üç tip ana sorundan oluşmakta.

Sorunu Nasıl Giderebiliriz ?

  • Bilgisayarın iç sıcaklığını kontrol edin bunu yaparken AIDA64 gibi yazılımlarla sıcaklığı inceleyiniz.
  • Bütün Windows Güncellemelerini edinin ve driverlarınızı güncelleyin.
  • Bilgisayarı güvenli modda başlatın.
  • Eğer anti virüs programı kullanıyorsanız devre dışı bırakın ve sadece Windows Defender etkin bir şekilde kalsın.
  • Son çare olarak bilgisayarınızı fabrika ayarlarına geri çevirin. Eğer buna rağmen hata devamlılık sağlarsa sorun ana kartınızdan kaynaklanıyor olabilir. Farklı bir ana kart takarak hatayı seyredin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir