Duygusal Dayanıklılık Eğitimi

Duygusal dayanıklılık eğitimi insanların duygu ve düşüncelerini güçlü bir hale getirdiğimiz teknikleri, tüm detaylarına inerek anlattığımız bir eğitimdir. Eğitim içerisinde yaşanan olaylar, kişisel suçluluk psikolojileri, öfke kontrolleri, olaylara karşı verilen tepkiler ve gelecekte yaşanacak olumsuz durumlara karşı yapılabilecek tüm iş ve işlemleri anlatmaktayız. Peki neden bu duygusal dayanıklılık eğitimi, eğitimini almalısınız?

Duygusal Dayanıklılık Eğitiminin Önemi

Duygusal dayanıklılık eğitimi konu başlıklarında görüldüğü üzere onlarca farklı alanda, yüzlerce konuya değinmektedir. Temel özelliklerimiz, duygu ve düşüncelerimizi olduğu gibi kabul edebilme yetkinliklerimiz, attığımız adımları sağlam, profesyonel ve aynı zamanda emin olarak atabilme, olan olaylara karşı verdiğimiz tepkilerini kontrol edebilme teknikleri, yapmak istediğiniz eylemleri, planlı ve programlı hale getirebilme çalışmaları, insanları algılama ve analiz etme gibi onlarca alanda sizleri bilgilendirerek iş yaşamına yada gündelik günlük yaşama hazırlama konusunu amaç edinmiş bulunmaktayız.

Eğitimde üzerine odaklandığımız konulardan bazıları…

  1. Sen kimsin ve olaylara karşı ne yapmalısın?
  2. Öfkeni her zaman yutulmalı mısın yoksa çok fazla saldırgan bir hale mi bürünmen gerekli?
  3. İnsanların duygu ve düşüncelerini nasıl analiz edebilirsin?
  4. Güncel yaşamın da yada iş hayatında attığın adımlara nasıl karar vermeli ve onları nasıl işleme almalısın?

Yukarıda dört maddede bulunan sorular ve bunların farklı varyasyonlarını aynı zamanda geliştirdiğimiz yaşam senaryoları gibi konular sayesinde sizlerin kim olduğunuzu ve olaylara nasıl bir bakış açısıyla ve aynı zamanda hangi tekniklerle yaklaşmanız gerektiğini geçmiş tecrübelerimiz ve araştırmalarımızın doğrultusunda öğretmekteyiz. Bu öğretiler sayesinde duygusal dayanıklılık eğitimini alarak yeni yaşamınızda tamamen farklı bir kişiliğe bürünebilir aynı zamanda yaşadığımız olaylara mükemmel tepkiler verme yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Bu Eğitimi Kimler Almalı?

Aile içi şiddet, işyerinde uygulanan mobbingler, ikili ilişkiler de (sevgili, arkadaş, abi, kardeş vb) kendinizi daha güçlü bir hale getirmek isterseniz yada çok sık yaşadığınız bu tür sorunlara nasıl tepki verebileceğimizi öğrenmek isterseniz humanpattern.com adresinin ve bu adreste hizmet veren uzman profesyonellerin geliştirdiği eğitime katılabilir ve gün içerisinde yaşadığımız olaylara profesyonel tepkiler verip aynı zamanda bazı durumların önceden farkına vararak önlemlerinizi almayı öğrenebilirsiniz.

  • Aile içi şiddet ortamı olan bireyler.
  • İş yaşamında yekin olan yada mobbing gören personeller.
  • Gelecek yaşamını planlamak isteyenler.
  • İkili ilişkilerini daha kaliteli hale getirmek isteyenler vb.

Tüm bu açıklamalara rağmen aklınızda oluşan soru ve sorunlar için bize oluşabilir ve detaylı soruların cevaplarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca kariyer koçluğu eğitimi için de humanpatterni tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir