En Çok Görülen Windows Sorunları ve Çözümleri

Ansızın karşınıza çıkabilen Windows hataları, çoğu zaman oldukça genel konuşuyorlar ve tam bir çözüm sunulmuş durumda değil. Aşağıda sıkça rastlanan sorunları ve onları gidermenizi sağlayacak çözümleri sizler için değerlendirdik. İşte kimseden yardım istemenize gerek kalmadan, kendi kendinize hatayı ortadan kaldırabileceğiniz sorunlar.

Öncelikle işe koyulmadan bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu sayede işlemci üzerinde biriken performansları ortadan kaldırmış olursunuz. Ayrıca yaşadığınız hata belki de bu sayede son bulabilir.

1-)  DLL Hataları

Belirli program ya da programların .dll dosyası eksik olduğundan dolayı bir hata oluştuğuna dair uyarı alabilirsiniz. Bu durumda adı geçen .dll uzantılı dosyayı internetten aratıp indirmek sağlıklı olmayacaktır. DLL dosyaları internet ortamında sürekli güncel olarak yüklenmemiş oluyor.

2-) Windows Update Hata 0x80070057

Bu hata türü ise yedekleme sırasında ve ya Windows kurulumu esnasında başarılı bir şekilde işlem gerçekleşmediği zaman karşımıza çıkabiliyor. Çözüm seçeneklerinde ise Software Distribution klasörünün adında yapılacak değişiklik, bazı kayıt defteri anahtarlarını düzenlemek veya manuel bir şekilde bozulan dosyaları değiştirmek bulunuyor.

3-) Erişim Engellendi Hataları

Bazı klasörlere tıkladığınız zaman Windows tarafından size gerekli izne sahip değilsiniz tarzında uyarı da bulunabilir. Bu duruma çözüm olarak ise yapılacak hamle oldukça basit. Dosya gezgininde dosyaya sağ tıklayarak özellikler sekmesine geçin. Güvenlik kısmından gelişmişe tıklayın. Sahip kısmını bulun ve burada değiştir düğmesine tıklayarak Administrators seçin. Bu sayede her dosyaya erişim sağlama şansınız olacaktır.

 

 

En Çok Görülen Windows Sorunları ve Çözümleri” için 2 yorum

  1. DLL hatalarını çok fazla almaya başlamıştım son zamanlarda. Virüs koruma programların sildiği DLL’leri tek tek internet üzerinden indirerek çözmüştüm sorunları. Windows hataları ve çözümleri içeriğiniz için teşekkür ederim.

  2. geçenlerde windows 10 geçiş yaptım kasma yapınca tekrardan windows 7 geçtim bana göre en iyisi windows 7dir windows7 den sonrasıkiler sırf işlemci ram kasıp yeniden pc almaları için üretilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir