En Çok Kullanılan Doğal Sabunlar ve Faydaları (Toptan Satışı)

İnsanoğlundaki temizlik ihtiyacı binlerce yıldır süre gelen bir alışkanlıktır. Bunların bazıları zamanla değişiklik gösterse de temel ihtiyaçlar genelde aynı kalmıştır. Günümüzde sabun ismi ile piyasada yer alan onlarca hatta yüzlerce kimyasal maddenin had safhada olduğu ürün vardır. Bunların büyük bir kısmı sağlığımız için zararlı etkenlere sahiptir. Sizlere, hem sağlıklı hem de ciddi faydaları olan doğal sabun çeşitleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Lavanta Sabunu

lavanta sabunu naturasabun.com

Sakinleşmeye ihtiyacınız olduğu her anda lavanta sizin en büyük yardımcınız. Bunu hayatınızın her anına yaymak isterseniz lavanta sabunu ürünü tam da size göre. Sakinleştirmenin yanı sıra saçlarınızda oluşabilecek kepeklerin önlenmesine de katkı sağlıyor. Özellikle ergenlik döneminde olan bireylerin, yüzlerini bu ürünle yıkaması sivilce – siyah nokta oluşumunun önüne geçecektir. Narin cildi olan bireyler, soğuk havalardaki sorunların önüne lavanta ile geçebilir.

Papatya Sabunu

Yürüdüğümüz yolların hemen kenarlarında rahatlıkla bulabileceğimiz papatyanın özü kullanılarak birçok cilt sorununun önüne geçebileceğinizi biliyor musunuz? Doğal sabun satışı yapan yerlerden daha net bilgi alabileceğiniz bu konu hakkında birkaç kısa fikir vermek istiyoruz. Papatya, deride oluşan yara izlerinin hızlı şekilde geçmesini sağlayan bir üründür. Ürünü günde 2-3 kez yara bölgesine sürüp yıkamanız dahilinde farkı hissedebilirsiniz. Ayrıca sivilce izlerinin geçmesine de katkısı var.

Nane Sabunu

nane sabunu naturasabun.com

Yemeklerimizde, temizlik ürünlerimizde, şekerlemelerde kısaca kendine yer bulabilecek her yerde karşımıza çıkan nane, en çok bilinen sabun türlerinden birisidir. Oldukça farklı bir etkisinden bahsetmek istiyoruz. Henüz yeni doğum yapan annelerin, bebek sütü oluşumunda ciddi katkıları olduğu bilinmektedir. Tabi bunun yanı sıra cildi ferahlatması, dinç durmanızı sağlaması gibi etkileri de mevcut.

Tarçın Sabunu

doğal sabunların faydaları konumuzda 4. sırada tarçın bulunuyor. Maske, cilt bakımı gibi konularda sık sık kullanılan bunun yanı sıra soğuk algınlığı hastalıklarında da alternatif tedavi yöntemi olarak tüketilen tarçın, temizlik ürünü bakımından da ciddi etkilere sahiptir. Alerjik ciltler için kesinlikle kullanılmasını öneriyoruz.

Isırgan Sabunu

İsminden veya yetiştiği ortam bakımından insanların ön yargı ile yaklaştığı ısırgan, aslında sık sık tüketilmesi gereken bir bitkidir. Ayrıca yazımızda konu aldığımız ürünler arasında da önemli bir yere sahiptir. Hasar görmüş hücrelerin yenilenmesi açısından sık sık alternatif tıpta kullanılan maddenin sabunu da benzer özellikler gösteriyor.

Kil Sabunu

Toptan doğal sabun almak istediğiniz zaman hiç çekinmeden tercih etmeniz gereken kil sabunu, bence bir evin vazgeçilmezlerindendir. Sağlıktan dinçliğe; gençleştirmeden rahatlamaya kadar pek çok etkisi olduğu söyleniyor. Özellikle yüzüne önem verenlerin maskelerinde kullandığı ürün, kullanıldığı her deri bölgesine etki ediyor. Fiyatları da diğer çeşitlere göre daha uygun oluyor. Hiç düşünmeden bir anda 2-3 kilo almaya bakın.

Kükürtlü Sabun

kükürtlü sabun natura sabun

Eğer sıkıntılı bir ergenlik dönemi geçirdiyseniz ve çok fazla sivilce oluşumu ile mücadele ettiyseniz muhakkak kükürtlü sabun kullanmışsınızdır. Toptan doğal sabun satan işletmelerde en çok tercih edilen bu ürün aşırı yağlanmanın önüne geçmektedir. Zaten bu tip ergenlik sorunlarında da aşırı yağlanma temel faktör olduğu için aslında büyük bir engel oluşturuyor. Kükürtlü sabun tercihi yaparken doğal olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Piyasada çok fazla kimyasalın katıldığı ürün bulunuyor. Bu konuda Naturasabun.com adresini size önerebilirim.

Zeytinyağı Sabunu

Çok belirgin özelliklerinin olmadığı fakat genelde kullanılan ve çok sevilen zeytinyağı özüne sahip ürünler için en büyük sıkıntı dev firmaların da işin içine girmesidir. Bu tarz firmalar işin içine girince zararlı maddeler de kendine yer bulmaya başlıyor. Size vereceğimiz en önemli tavsiye olabildiğince üretimi direkt kendi yapan ve doğal maddeler dışında bileşenler kullanmayan işletmeleri tercih etmeniz yönünde. Bizim size tavsiyemiz Natura Sabun olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir