Esnek Ekran Teknolojisi Nedir?

İletişim her zaman insanlığın en önemli uğraş alanlarından birisi olmuştur. Zamanla ilerleyen teknolojiyi kullanmak isteyen insanlar; bunu ilk önce kendi aralarındaki iletişimi kuvvetlendirmek için yapmıştır. Graham Bell; ilk telefon görüşmesini uygarlığa kazandırdığında, kimse günümüz teknolojisine kadar değişeceğini tahmin bile edemezdi. Tabi ki telefon piyasası da ilerleme karşısında tutunamadı ve kendini gelişmelerin kucağında buldu. Bu sayede müşterilerin sınırsız istek ve talepleri, firmalar tarafından tek tek gerçeğe dönüştürüldü. Böylece hem müşteriler daha memnun kaldı, hem de üreticiler daha fazla telefon satmaya başladı.

Her yeni dönemde istekler daha da çoğaldı. Örneğin; klasik telefon zamanlarında herkesin evinde bir adet sabit telefon bulunması, lüks gösterge sayılıyordu. Sonra evdeki bu klasik ve sabit telefonların sayısı arttı. İnsanlara bu yetmedi. Dışarıda da iletişime devam etmek istiyorlardı. Bu yüzden cep telefonları icat edildi. Sonra devrim niteliğinde bir modernizasyon meydana geldi. Akıllı telefonlar literatüre kazandırıldı. Bu sayede insanlık tarihinde yeni bir aşama daha kaydedilmiş oldu.

Esnek Ekran Teknolojisi Hakkında Bilgi

Akıllı telefona sahip olan müşteriler, artık daha fazla hizmet ister oldular. Ekranların kırılmasının ve çatlamasının artması, bu işlemlerin de oldukça maliyetli olması sebebiyle; yeni bir çözüm aradılar. Bunu öğrenen akıllı telefon üreticisi markalar da, isteğe kayıtsız kalamadı. Esnek ekranlı akıllı telefon geliştirmek için Ar-Ge çalışmaları başlatıldı. Böyle bir tasarım hem müşterilerin kullanımına daha uygun olacak, hem de ilgi çekici bir tasarım haline gelecektir. Vazgeçilmez olan akıllı telefonların en önemli parçalarından bir tanesi ekrandır. Fazla parlayan ekran, lekelenen ekran ve en büyük sorun olan çatlak ekran; kullanım esnasında büyük sorunlar yaratmakta.

İlk olarak Çin menşeili Xiaomi markası, bu konuda ‘Grephene Teknolojisi’ adı altında ciddi çalışmalar sürdürmektedir. Bu çalışmalar sayesinde bataryalar daha güçlü hale gelecektir. Sinyalizasyon özellikleri artacak olan akıllı telefonlar daha iyi bir servis hizmeti verecektir. Bu arada ekranın kırılması veya çatlaması gibi sorunlar da ortadan kalkacak ve müşterilere daha rahat bir kullanım imkanı sunulacaktır. Bu sayede tercihler çalışmalarını soyut alandan somut alana taşıyacak olan firmalardan yana kullanılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir