Explorer Çalışmayı Durdurdu Hatası

Internet Explorer kullanan kullanıcılar, zaman zaman “Explorer Çalışmayı Durdurdu” Windows programı kapatacak ve çözüm varsa size bildirecek hatası ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu hatanın alınması İnternet Explorer programını kullanmanızı engellemektedir. Hatanın alınmasıyla İnternet Explorer programı kendini kapatmakta ve sorunun çözümü için alternatif yollar arayışına girmektedir. Buna karşın programı kullanmaya devam etmeniz mümkün olmamaktadır. Bu hatanın alınmasına birden fazla sebep neden olabilmektedir. Şimdi bu hatanın bir daha alınmaması adına yapmanız gereken çözüm önerilerimize göz atalım;

– Internet Explorer programınızda yer alan eklentilerden kaynaklı bir sorun olabilir. Bunun için; Başlat-Tüm Programlar-Donatılar sekmelerinden “Eklentileri Yönet”i seçin. Burada bulunan tüm eklentileri devre dışı bırakın. “Explorer Çalışmayı Durdurdu” hatasını artık almıyorsanız, İnternet Explorer’da yüklü eklentilerinizle ilgili bir sorun vardır demektir. Bu durumda eklentileri teker teker devre dışı bırakarak hangi eklentinin buna neden olduğunu bulabilirsiniz.

– Internet Explorer yazılımınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Yazılımınız güncelse, Reset Internet Explorer settings Fix programını Microsoft’un sitesinden indirin. Bu program aracılığıyla İnternet Explorer ayarlarınız sıfırlanacaktır.

– Internet Explorer’ı açın. Üst sekmede yer alan Araçlar-İnternet Seçenekleri—Sıfırla seçeneğini seçin ve İnternet Explorer programını sıfırlayın.

– İşletim sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol edin. İşletim sisteminiz güncel değilse güncellemesini yapın.

– Denetim Masası-Ağ ve İnternet-İnternet Seçenekleri-Gelişmiş-Hızlandırılmış Grafikler-GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüle seçeneğini seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir