Facebook 500 Hatası Çözümü

Hata 500 şeklinde program penceresi ile karşınıza gelir. Bilgisayarınızda aynı programı çalıştırmaya çalışırsanız, çok sık bir şekilde hata 500 ile kitlenmektedir. Facebook Chat Error Code 500 görüntülenmiştir. Windows ağır çalışarak fare ya da klavye girdilerine karşı da yavaş bir şekilde tepki verir. Bilgisayarınız periyodik bir şekilde her seferinde de birkaç saniye sürebilecek şekilde donmaktadır. 500 hata mesajlarıyla, facebook Inc. İle ilişki olan yazılım programı çalışırken de yükeme esnasında program yükleme, Windows başlatma ve kapatmaya ya da hatta Windows işletim sistemlerinin yüklenmesiyle ortaya çıkabilmektedir. 500 hatasının nerede çıktığını bilmeniz gerekmektedir.

Çözümü

Hata 500 ile alakalı olan kayıt defterine girin. Bilgisayarınızda kötü amaçlı olan yazılımlara karşı tarama yapmalısınız. Disk temizlemeyle sisteminizdeki gereksiz olan şeyleri temizlemelisiniz. Bilgisayarınızdaki olan aygıt sürücülerini güncellemelisiniz. En son sistemde de değişiklikleri geri alabilmek için Windows sistem geri yüklemeyi kullanmalısınız.

Başlat düğmesine tıklayın. Arama kutusuna, command yazmalısınız. Enter tuşuna basmamalısınız. Klavyenizdeki CTRL-Shift tuşlarına basılı tutun, enter basın. Bir izin iletişim kutusuyla sizden izin istenir. Evet ıolanı tıklayın. Yanıp sönen imlecin yer aldığı kara kutu karşınıza gelecek. Sfc-scannow yazarak enter tuşuna basmalısınız. Sistem dosyası denetleyicisi olan 500 ve diğer sistem dosyası sorunlarınızı taramaktadır. Sabırlı olmalısınız, sistem taraması zaman alabilmektedir. Ekrandaki komutları takip ederseniz, doğru bir durumu yapmış olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir