Far Cry New Dawn FPS Arttırma ve Yükseltme Rehberi (%100 Çözüm)

2018’in başından beri başlayan oyunlardaki ciddi rekabet ve büyük oyunlardaki artış ile birlikte devreye giren Far Cry cephesi yepyeni bir yapımı kullanıcılarına sundu. Far Cry New Dawn isimli oyun ile birlikte rekabette yerini alan ve kısa sürede yüzbinlerce kişinin satın aldığı yapım farklı konsepti ile bizleri tatmin etmeyi başarıyor.

Oyundan yana en büyük rahatsızlık ise, yüksek grafik özelliklerinden dolayı orta halli masaüstü bilgisayar veya fiyat / performans ürünü laptoplarda hafif de olsa donma kasmaların olması düşük fps ile oynanmasıdır. Windowshatalari.com ekibi olarak sizlere Far Cry New Dawn FPS arttırma ve yükseltme rehberi hazırlamaya çalıştık.

Aşağıda yer alan ipuçlarını uyguladıktan sonra ortalama olarak %10 – %20 arasında bir artış yaşayacağınızın garantisini verebiliriz. Bunun yanında bazı kullanıcılarda bu değerlerin %40 seviyelerine kadar çıktığını gördük. Şimdi lafı uzatmadan Far Cry New Dwan fps yükseltme ve arttırma olayına geçelim.

Far Cry New Dawn Düşük FPS Sorunu Çözümü: Grafik Ayarları

Oyun tarafından sunulan Far Cry New Dawn grafik ayarları ile kişiselleştirme yapabiliyorsunuz. Genelde fps sorunu yaşayanlar için düşük grafik ayarları önerilir. Fakat bazı durumlarda değerlerin bir kısmını yüksek tutmanız ekstra avantaj sağlayacaktır. Sizler için aşağıda bir video paylaştık, detaylı olarak izlerseniz grafik ayarları ile yapabileceklerinizi halletmiş olacaksınız.

Ekran Kartı Güncelleyerek FPS Arttırma & Yükseltme

Genelde bu tarz sorunlar yaşadığınız zaman ekran kartı güncelleyerek çözülmediğini görürsünüz. Aslında çok çok büyük bir etken hiçbir zaman olmamaktadır. Fakat konu Far Cry New Dawn‘a geldiğinde işler biraz değişiyor. Grafiksel özelliklere çok bağlı kalan yapım için ekran kartı güncellemesini yapmanız ortalama 5-10 FPS arttırmanızı sağlayacaktır.

Bunun dışında:

  • NVIDIA Denetim Masası’nı açarak güç yönetimi modunu maksimuma çevirebilirsiniz.
  • Windows 10 kullananlar için, bilgisayar ayarlarında bulunan Oyun bölümünden oyun modunu aç diyebilirsiniz.
  • Windows Performans ayarları bölümünde “En iyi performans” seçeneğine tıklayın.

Düşük FPS ile oynamaktan sıkılanlar yukarıdaki 5 yöntemi tek tek uygulayarak ortalama 30-40 FPS arttırmayı başarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir