Far Cry Primal 0xc000007b Hatası ve Çözümü

Piyasaya 23 Şubat 2016 günü sürülen aksiyon – macera türündeki oyun Far Cry Primal için son güncellemelerden sonra birçok sorun ve bug çözüldü. Fakat sistemsel birkaç sorundan kaynaklı hata alınabiliyor. Bunlardan birisi de Far Cry Primal 0xc000007b Hatası olmaktadır. Aslında direkt olarak oyunla alakalı olmayan bu sorunun çözümü için birkaç adım bulunuyor.

Far Cry Primal 0xc000007b Hatası Neden Oluşuyor?

Direkt olarak oyunla bağlantılı olmayan bu hatanın sebebi DirectX veya Visual C++ kurulumunda hata olması. Bunun gibi oyun için önemli gereksinimlerin tam olarak yüklenmemesi ve yanlış yüklenmesinden dolayı oyunu açtığınız sırada 0xc000007b hatası ile karşılaşabilirsiniz. Eğer orjinal bir şekilde oyunu satın aldıysanız Steam üzerinden yapacağınız kurulumda bu yazılımların otomatik olarak doğru şekilde yüklendiğini söyleyebiliriz. Fakat yine de tek tük hatalar oluşabilir.

Eğer orjinal olarak oynamıyorsanız oyun dosyalarındaki hatalardan dolayı DirectX ve Visual C++ install işlemlerinde sorunlar oluşabilir. Çözümü ise oldukça basit.

Far Cry Primal 0xc000007b Hatası Çözümü

  • Çözümlerin başında Process Monitor yer alıyor. Hata ayıklama yazılımı olan Process Monitor’u kullanarak bu işlemi tespit edebilir ve çözüm üretebilirsiniz.

  • Öncelikle bozuk olan DLL’leri bulmalısınız. Hangi dosyadan kaynaklandığını tespit ettikten sonra o yazılımları bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekir.
  • Kaldırma işleminden sonra gerekli DLL’leri internet siteleri üzerinden tekrar indirerek doğru bir yükleme işlemi yapmalısınız.
  • Tekrardan oyunu açın, aynı hatayı alıyorsanız bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın ve sorunun çözüldüğünü görün.

Far Cry Primal 0xc000007b Hatası Video Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir