FIFA 19 DirectX Hatası ve Çözümü (DirectX Error Fix)

Fiyatı bakımından özellikle Türkiye’deki kullanıcılarını üzse de, bilgisayarlarımızın veya playstationların vazgeçilmezi kuşkusuz FIFA 19 haline geldi. Ciddi düzenlemeler ve yenilikler ile karşımıza çıkan oyunun birkaç sıkıntılı hatası bulunuyor. Bunların başında da FIFA 19 DirectX Hatası gelmektedir. Microsoft tarafından yaratılan ve oyun severlerin daha iyi performanslar yakalamasına olanak tanıyan DirectX kimi zaman bunun gibi sorunların da ana faktörü konumunda olabiliyor.

Bu yazımızda FIFA 19 DirectX Hatası ve çözümü konusunda detaylara yer vereceğiz. İnternet üzerinden DirectX Error Fix olarak da araştırabileceğiniz başlıkta ufak birkaç işlem yapmanız yeterli olacaktır.

FIFA 19 oynamak istediğiniz zaman oyuna gireceğiniz anda hata ile karşılaşırsınız. Pencere bir anda küçülür ve size uyarı mesajı sunar. Sorunun temel sebebi ise ekran kartınızın güncel olmamasıdır. Bilgisayarınız ile birlikte gelen driverlar kimi zaman güncellenebilir. Eğer siz bu güncellemeyi cihazınız için yapmadıysanız sorunlar da beraberinde gelir.

İlk olarak yapmanız gereken internet üzerinden bilgisayar modelinizi girip sonuna “driver” kelimesini eklemek. Ardından büyük ihtimal markanın resmi sitesini sonuçlarda göreceksiniz. Bu sonuca tıklayarak oradan Nvidia ekran kartı driver dosyasını indirip kurulumu yapabilirsiniz. Diğer alternatif ise size CD veya USB şeklinde gelen ve içinde ürününüz için gereken yüklemelerin bulunduğu dosyadır. Buradan da yükleme yapıp ardından güncelleştirebilirsiniz.

Son alternatif ise Aygıt Yöneticisi bölümünden Nvidia Ekran Kartı’nı bulup güncelleştirmeleri kontrol edebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz fifa 19 directx hatası çözümü için 3 yoldan birini kullanmanız yeterli olacaktır. İşlemler tamamlanınca bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın, kimi zaman bunu unuttuğunuz için herhangi bir reaksiyon alamayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir