FIFA 19 Lag Donma Sorunu ve Çözümü (%100 Hata Çözüldü)

Oyunların her sene daha da gelişmesi ile birlikte eski bilgisayarlarda oynanabilmesi ciddi anlamda düşüyor. Bundaki temel sebep grafik & oyun motoru gelişiminin bir anda patlamasıdır. 10 – 15 sene önce orta halli bir cihaz aldığınızda 3-4 sene boyunca çıkan oyunları rahatlıkla oynayabilirken, şimdi ise sadece 1 yıl dayanabiliyor daha sonra kasma, donma ve diğer önemli problemler ile karşılaşıyorsunuz.

FIFA 19 için de aynı sorun geçerli. Son sürüm ile birlikte ciddi bir gelişim göstermesinden dolayı birkaç sene önce alınan cihazlarda böyle bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Sizler için alternatif olarak kullanabileceğiniz FIFA 19 lag hatası ve çözümüne bakacağız. Karşılaşacağınız FIFA 19 donma sorunu için de birkaç bilgi vermeye çalışacağız.

FIFA 19 LAG Hatası Çözümü

Karşılaştığınız bu sorun direkt oyun dosyaları kaynaklı olabilir. Bunun için oyunun kurulu olduğu dizine gitmeniz gerekiyor. Genellikle C:/Program Files/ içinde bulunur. Dizine girdikten sonra fifasetup.ini dosyasını bulun ve çalıştırın. Uygulamanın içinde bulunan weight & height değerlerini 1080 – 720 olarak güncelleyin. Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

FIFA 19 donma hatası çözümünde ikinci aşamada oyunu açmanız gerekir. Ayarlar kısmında aşağıdaki seçenekleri düzenleyin:

  • Rendering Quality: AUTO
  • MSAAOption: AUTO
  • Frame Rate: No limit on fps
  • DirectX: 11.0

Ardından kaydet seçeneğine tıklayın ve değişikliklerin yapılmasını sağlayın.

FIFA 19 Donma Hatası Alternatif Çözüm

Bir diğer önemli alternatif ise bilgisayarınızda gereksiz çalışan ve RAM – CPU yiyen programları uygulamaları kapatmak olacaktır. Görev yöneticisini açarak CPU ‘yu yoran uygulamaları, programları sonlandırın. Ardından oyunu açarak daha iyi performans aldığınızı görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir