FIFA 19 Minimum Sistem Gereksinimleri Açıklandı (En Düşük)

Bu sene yapılan atılımlar ile birlikte PES’le arasındaki farkı açtığını açıklayan FIFA serisi, harika bir oyun ile piyasaya damga vurmaya geliyor. FIFA 19 için geçtiğimiz günlerde önerilen ve minimum sistem gereksinimleri açıklandı. Biz de bunları derleyip sizlere olabildiğince basit bir şekilde anlatmak istiyoruz. Şimdi FIFA 19 Minimum Sistem Gereksinimleri konusuna geçelim.

İşletim Sistemi: FIFA cephesi oyunlarını genellikle Windows’un hemen hemen her sürümü ile uyumlu şekilde yayınlıyor. Bu sene de farklı bir olay yok. Windows 7, 8 veya 10 işletim sistemlerinden birinin olması yeterli.

İşlemci: Core i3-2100 @ 3.1GHz veya AMD Phenom II X4 965 @ 3.4 GHz şeklinde açıklama yapan yetkililerin bu açıklamasından yola çıkarak i3 kalitede işlemcinin yeterli olacağını görüyoruz. AMD cephesinde de performans bakımından Phenom II ve üstü işlemciler kabul görmektedir.

Bellek: RAM konusunda biraz abartıya giden FIFA, minimum bellek için 8 GB’ı gösteriyor.

Alan: Bilgisayarınızda minimum 50 GB’lık alanın olması gerektiği yetkililer tarafından belirtildi.

Ekran Kartı: Ekran kartı bakımından GTX 460 minimum olarak gösterilmişken dizüstü bilgisayarlar için daha yüksek bir ekran kartı gerektiğini belirtmekte fayda var.

Bunun dışında her zaman olduğu gibi DVD ile yükleme yapacaksanız DVD-ROM olması, klavye, mouse veya dual analog oyun kumandası vs. bulunmalı.

Önerilen sistem ayarlarında ise işlemci için Intel i3 6300T (minimum olarak) önerilirken, ekran kartı bakımından da NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD Radeon R9 270X ve üzeri ekran kartları önerilmektedir. Bizim de tavsiyemiz bu yöndedir.

Peki FIFA 19 Nasıl Satın Alabilirim?

Çevrimiçi oyun mağazaları veya oyun marketlerinden oyunu satın alabilirsiniz. Şu an için fiyat konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Hatta minimum sistem gereksinimleri de adı bilinmeyen bir kaynak tarafından paylaşıldı. Biz de resmi bir açıklama olarak nitelendirerek sizlerle paylaştık. Fakat geçtiğimiz senelere bakarsak, gereksinimlerin bu seviyede olma ihtimali %90’dır.

FIFA 19 Minimum Sistem Gereksinimleri Açıklandı (En Düşük)” için 5 yorum

  1. Pesin çıkması ile birlikte FİFA oynamayı bırakmıştım. Fakat fifa tekrar oynanacak hale gelmiş gibi duruyor. Benim için unutulmaz FİFA 98 WORLD CUP oyunuydu.

  2. Sistem gereksinimleri çok üst düzeyde olmadığına sevindim. 2 Yıldır Pc’yi yenilemedim buna rağmen oynayabileceğim sanırım. Merakla bekliyoruz. Bilgilendirme için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir