FIFA 19 Uyumluluk Hatası ve Çözümü (Visual Basic)

Piyasaya sürüldüğünden bu yana bilgisayar ve oyun konsolları üzerinde on milyonlarca kişi tarafından oynanan ve son yılların en iyi futbol oyunu olduğuna şüphesiz inandığımız FIFA 19 için özellikle ücretsiz olarak oynamak isteyenlerde bir uyumluluk hatası yaşanıyor. Platformlar üzerinden indirenler temiz kurulumdan dolayı çok büyük sıkıntı yaşamasa da, direkt iso vb. dosyalar ile yükleme yapanlarda sıkıntı oluşmakta.

Windowshatalari.com olarak FIFA 19 uyumluluk hatası ve çözümü konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Bu hususta öncelikle sırasıyla hangi işlemleri yapmanız gerektiğini anlatacağız. Aktardığımız bilgileri detaylı olarak inceleyip uyguladığınız takdirde gönül rahatlığı ile oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

FIFA 19 Uyumluluk Hatası Nedir?

Bilgisayarınıza kurulum yaptıktan sonra oyunu açmak istediğiniz zaman birden uyumluluk hatası ve ardından visual basic hatası görürsünüz. Sıkıntının temel sebebi cihazınız 64 bit iken 86’lık kurulum yapmanız veya tam tersi. Çözüm için ise %100 çözüm sunan bir yöntem kullanacağız.

FIFA 19 Uyumluluk Sorunu Çözümü

Problemi çözmek için öncelikle oyun simgesine sağ tıklayıp “dosya konumunu aç” seçeneğine tıklayın. Ardından sırasıyla şu dizinlere girin: __Installer > Dotnet > dotnet4client> redist> . redist klasörünün içinde yer alan dotnetFx40_Client_x86_x64 isimli uygulamayı çalıştırın ve kurulum işlemlerini tamamlayın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyunu açmaya çalışın. Eğer problem hala devam ediyorsa ikinci yöntemi uygulayın.

FIFA 19 uyumluluk hatasının ikinci çözümünde __Installer> vc> vc2012Update3>redist dizinine gidin. Bu dizinde yer alan bit miktarlarından bilgisayarınıza uygun olanını seçerek “Repair” diyin ve sorunu kökünden çözün. Eğer hata devam ediyorsa, yorum kısmından bize detaylı şekilde aktarın. 3. bir çözüm yöntemi geliştirmeye çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir