Format Sırasında Kapanan Bilgisayarı Onarma

Wİndows 7 ve Windows 8 yüklü bilgisayarlarda sisteminizi Windows 10‘a güncelleyin uyarısı kullanıcılar tarafından sık sık alınır. Sistem tarafından yapılan bu uyarıyı dikkate alan kullanıcılar işletim sistemlerini daha yenisi ile değiştirmek isterler. Fakat yükleme sırasında oluşacak bazı sorunlarda tam yükleme işlemi gerçekleşmediği için kullanıcılar bilgisayarlarını düzgün bir şekilde başlatamıyorlar ve genellikle siyah ekran ile karşılaşıyorlar.

Sistemi Onarmak İçin Neler Yapılmalıdır

Bu durumun çözümü için sistemimizi onarmamız ya da baştan yüklememiz gerekmektedir. Bunun için çalışır bir bilgisayarda ön yüklenebilir Windows dvdsi ya da usbsi oluşturmalısınız.

Oluşturduğunuz bu dvdyi ya da usbyi bilgisayara taktıktan sonra bilgisayarınızı onun üzerinden başlatınız. Karşınıza Windows yükleme penceresi açılacaktır. Bu pencerede “Şimdi Yükleyin” kısmı gelene kadar ilerleyelim. Bu kısım geldiği zaman sol alt tarafta “Bilgisayarınızı Onarın” seçeneğini göreceksiniz. Ona tıkladıktan sonra “Bir seçenek belirleyin” ekranı sizi karşılayacak. “Sorun Gider” kısmını seçin ve ardından “Gelişmiş Seçenekler” kısmına tıklayınız. Karşımıza açılan seçeneklerden ilk olarak “Sistem geri yükleme” yapmayı denemeliyiz. Eğer herhangi bir geri yükleme noktası bulunamazsa o zaman “Başlangıç onarma” seçeneğini seçerek işlem gerçekleştirmeliyiz. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacaktır ve açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir