Fortnite Battle Royale 0xc000007b Hatası ve Çözümü

0xc000007b hatası son zamanların en gereksiz hatalarından biri haline geldi. Oyun veya program ile direkt olarak ilgisi olmayan, genellikle DLL ve driver güncellemelerinden kaynaklanan bu sorunun en temel ve doğru çözümü ise Windowshatalari.com ‘da. Gelin birlikte Fortnite Battle Royale 0xc000007b Hatası ve Çözümü konusuna değinelim.

Fortnite 0xc000007b Hatası

DirectX veya Visual C++ gibi yazılımlardan kaynaklanan bu hatadan dolayı oyuna erşiminiz olmamaktadır. Sorunu çözmeden de oynamanız Fortnite eğlencesine devam etmeniz mümkün değil. Hatanın kaynaklandığı pek çok yer olduğu için ilk önce tespitin yapılması ve hangi dll dosyalarının bozuk, güncel olmadığının tespit edilmesi gerekir.

Fortnite 0xc000007b Çözümü

  • https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/procmon adresinden Process Monitor yazılımını indirin veya bilgisayarınızda kuruluysa programı açın.
  • Fortnite’ın Program Files’te bulunan exe dosyasını Process Monitor’a girin ve işlemi başlatın.
  • Program size hatanın kaynaklandığı yeri aktaracaktır.
  • Ardından bozuk olan dosyayı Google’a yazın ve çözümü olarak hangi driverı, dll yi indirmeniz gerektiğini öğrenin.
  • Bozuk olan dosyayı silip, indirdiğiniz yeni dosyanın kurulumunu yapın.
  • Son olarak bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın ve sorunun çözüldüğünü görün.

Battle Royale kurgusunun en eğlenceli yapımlarından birisi olan Fortnite için sık sık hataları ve çözümlerini sizlere aktarmaya çalışacağız. Fakat eksik olduğumuz yerlerde yorumla bize destek olabilir veya yaşadığınız sorunları yazarak, o problemlerin çözülmesine yardımcı olabilirsiniz. Fortnite Battle Royale 0xc000007b Hatası ve Çözümünü bu yazımızda anlattık, yeni içeriklerde görüşmek üzere.

İçindekiler

Fortnite Battle Royale 0xc000007b Hatası ve Çözümü” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir