Genel Discord Hataları ve Çözümleri

Online oyun oynayan ve özellikle takım oyunu oynayan kişiler için en önemli konu iletişimdir. Bu iletişim sorunu çözmek için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. İletişim problemi ilk başlarda Skype ile çözülse de internet bağlantısı üzerinde yaşattığı yavaşlama ve program üzerinde yaşanan hatalar nedeniyle güç bir hal almış oldu.

Online oyunlarda oyun içi sesli konuşma ve yazışma için oyuncuların yardımına yetişen programlardan olan Discord, özellikle oyun dünyasında önemli bir üne sahip durumda. Ancak oyunlarda olduğu gibi bu programda da çeşitli hatalar ortaya çıkabiliyor. Bu yazımızda sizlere Discord hataları ve çözümleri bir araya getirdik.

İşte En Çok Karşılaşılan Discord Hataları ve Çözüm Yolları

Oyun dünyasında iletişimin temel programlarından Discord programında karşılaşılan hatalar ve çözümleri..

Discord Gri Ekran Hatası

Oyun içi konuşma programı Discord’da en çok karşılaşılan hataların başında gri ekran hatası gelmektedir.

Programı açmaya çalıştığımızda güncelleme ekranını geçmesinin ardından gri bir ekranda program kilitlenmektedir. Bazı durumlarda da bu ekranın gelmesiyle birlikte program kapanmaktadır. Bu hatanın çözümü oldukça basittir. Bu hata genel olarak doğru yüklenememe ve güncelleme dosyalarının hasarlı olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu hatanın en basit çözümü programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırmaktadır. Bu uninstall programları ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Sonrasında resmi adresi olan https://discordapp.com/ üzerinden son sürümü indirin ve tekrar kurulumunu yapın. İşlem bu kadar basit.

Discord Kernel32.DLL Hatası

Sadece bu programa özel değil oyun ve birçok programda karşımıza çıkan Kernel32.dll hatası genel olarak eksik veya hasarlı sistem dosyasından kaynaklanıyor. Bu dosyayı yenilemeden programı açmanız mümkün değil.

Bu hatayı gidermek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

  • https://www.dlldosyaindir.com/kernel32-dll/ adresinden sisteme uygun dosyayı indiriniz.
  • İndirmiş olduğunuz dosyayı yani kernel32.dll dosyasını C:\Windows\System32 hedefine yapıştırınız.
  • Ardından eğer başka bir sorun yoksa program çalışacaktır.

Discord Açılmama Hatası

Discord programı eğer açılmıyorsa en kolay çözüm yolu programı komple silip, resmi siteden güncel versiyonu indirmek olacaktır.

Discord Mikrofon Hatası – Ses Sorunu

Yine sesli konuşma programlarının en büyük sorunlarından biri ses gitmeme problemidir. Discord’da dönem dönem bu sorun ile karşılaşılmaktadır.

Aslında bu hatanın temel bir nedeni yok. Ancak en basit sebep, bilgisayarınızda yer alan wifi ve ethernet ağlarındaki otomatik bağlanma problemidir. Siz konuşma esnasındayken otomatik olarak wifi değişebilir. Bunun için aşağıdaki yöntemi izleyebilirsiniz.

  • Discord’u kapatın.
  • Denetim Masası – Ağ ve Bağlantı Ayarları – Ağ ve Paylaşım Ayarları – Kablosuz Ağları Yönet yolunu izleyin.
  • Sonrasında burada yer alan kullanmadığınız ağları ya Unut olarak işaretleyin ya da Otomatik Bağlan seçeneğini iptal edin.

Discord Hataları

Genel olarak Discord programında en çok karşılaştığımız hatalar bu şekildedir. Hatalar ve çözümleri sürekli olarak güncellenecektir.

Genel Discord Hataları ve Çözümleri” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir