GTA 4 Kasma – Donma Sorunu ve Çözümü

Uzun yıllar boyunca bilgisayarlarımızda yer edinen ve hala fanatiği olan GTA 4, her nitekim yeni oyununun ardından popülerliğini yitirse de her gün binlerce kişinin vazgeçilmezi konumunda. Oyun sağlam bir oyun motorundan çıkmış ve birçok güncelleme almış olsa da arada sırada sıkıntılar çıkartmaktadır. Bu sıkıntıların başında da Kasma ve Donma gelir.

GTA 4 Kasma ve Donma Sorunu Nedir?

Oyunu bilgisayarınızda oynadığınız sırada birden görüntülerin kare kare ilerlediğini, belirli bir saniye gecikme ile geldiğini ve bilgisayarınızın sesinin de zirveye ulaştığını fark etmişsinizdir. Halk arasında oyunun kasması olarak nitelendirdiğimiz bu durum, keyif almak için oynadığımız yapımı eziyet haline getirebilmektedir.

Günümüzde piyasaya sürülen masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda çok fazla karşımıza çıkmayan daha çok oyunun yayınlandığı döneme yakın tarihlerde piyasada yer alan cihazlarda karşılaştığımız bu hatanın birçok çözüm yolu mevcut. Fakat biz en basit ve en çok işe yarayanı inceleyeceğiz.

GTA 4 Kasma ve Donma Sorunu Çözümü

Aşağıdaki işlemleri dikkatli bir şekilde uyguladığınız takdirde sorun tamamen çözülmüş olacaktır.

  • İlk olarak oyun açıksa onu kapatın. Hatta bilgisayarınızı yeniden başlatmanız bile yerinde olacaktır.
  • Ardından “Başlat” menüsüne gelin ve “msconfig” yazın. Eğer başlat menünüzde arama kısmı varsa ona tıklayıp da yazabilirsiniz.
  • msconfig ile ilgili sonuç listelendiğinde en üstteki seçeneğe tıklayın.
  • Açılan pencere “Hizmetler” olarak tanımlanmış bölüme girin.
  • Bu alanda dikkatli arama yaptığınızda “Windows Olay Günlüğü” yazan seçeneği göreceksiniz. Onun hemen yanında yer alan tiki kaldırın.
  • Son olarak tamam ve uygula diyerek işlemi bitirin.
  • Oyunu tekrardan açın.

Yukarıda yer alan aşamaları yaptıktan sonra aynı sorun yine baş göstermeye devam ediyorsa, işlemleri kontrol edin. Sorun çözülmemişse lütfen yorum alanından bize ulaşarak bildirin. Biz gerekli araştırmaları yapıp alternatif çözüm üreteceğiz.

GTA 4 Kasma – Donma Sorunu ve Çözümü” için bir yorum

  1. Oyun durduk yere donup kalıyor. Gta serisinde hiçbir oyunda karşılaşmadığım kadar fazlasıyla Gta 4’de donma problemi yaşıyorum. Bu problemi gidermek için anlatımınızdan faydalanacağım. umarım çözüm sağlanmış olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir