GTA 5 Yazı Tipi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar oyunlarına 90 neslini sevdiren ve vazgeçilmezlerimizden biri haline gelen GTA serisinin son oyunu olan GTA 5, her şeyiyle çok beğenildi. Günümüzde hala anlık binlerce kullanıcıya ulaşan bu oyunun en çok sevilen kısımlarından birisi de isminin yazı tipi. 

Birçok insan, GTA 5 yazı tipini kullanarak logolar yapmak, isimlerini yazmak istiyor. Bunun da çok zor olacağını düşünüyorlar. Fakat aslında oldukça kolay bir iş. Birkaç ufak işlem ile GTA 5 Yazı Tipi kullanılarak yazı yazabilirsiniz. Nasıl yapılacağını aşağıda detaylı olarak anlatmaya çalıştık.

GTA 5 Yazı Tipi Nedir?

Oyunun afişinde ve logosunda kullanılan yazı tipinin ismi Pricedown Black’dir. Bu yazı tipi günümüzde internet üzerinden rahatlıkla ulaşılabilecek bir yazı tipi değildir. Bunun için birkaç adet sağlam kaynak mevcut ve onlardan birisi de https://www.dostindir.biz/pricedown-black/ adresidir. 

Belirttiğim adrese girip indirme butonunu kullanarak fontu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Fakat işlem sadece indirmekle de kalmıyor. Bu yazı tipini metin editörlerinde, resim editörlerinde kullanabilmeniz için Windows fontları içine yerleştirmeniz gerekecek. Bu işlemi de aşağıda anlattığım aşamaları yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

GTA 5 Fontu Nasıl Yüklenir?

Fontu yükleme işlemi oldukça basittir. Öncelikle yukarıdaki dosyayı bilgisayarınıza indirin. İşlem tamamlanınca, hangi klasöre inmişse o klasörü açın ve yazı fontu dosyasına çift tıklayın. Açılan pencerede fontu yükleme butonu ile işletim sisteminize kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Bu işlem sonuç vermiyorsa Denetim Masası > Yazı Tipleri kısmına indirdiğiniz dosyayı kopyalayarak aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak da bir metin editörü açarak fontun çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ayrıca belirtmekte fayda var, indireceğiniz dosyada iki farklı ürün bulunuyor. Bunlardan .ttf uzantılı olanı yüklemeniz gerekmektedir. Eğer anlatılanları yapmanıza rağmen yüklemeyi gerçekleştiremediyseniz alt tarafta yer alan yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir