GTA5 Çince Dil Seçeneği Sorunu – China Language Fix ve Çözümü

GTA 4’ten sonra büyük hayaller ile beklediğimiz ve neredeyse tüm isteklerimizi yerine getiren GTA 5 ile ilgili göze çarpan en önemli nokta çok fazla sistemsel hatasının olmaması. Ortaya çıkan hatalar ise genellikle illegal şekilde oyunu oynayan kişilerde yaşanıyor. Bu yazımızda da yine aynı şekilde crack yolu ile oyuna sahip olan kişilerin sıkça karşılaştığı GTA 5 Çince Dil Seçeneği Sorunu’nu ve çözümünü anlatacağız.

GTA5 China Language Fix Hatası Niye Oluyor?

Çok nadir de olsa orjinal olarak kullananlarda karşılaşılsa da genellikle ücretsiz bir şekilde elde eden insanların karşılaştığı Çince hatasının temel sebebi crack dosyası. Çinliler tarafından veya oradaki insanlara sunulduğu için genelde bu tip dosyalar, onların dilleri default olarak ayarlanmaktadır. Bu da sorunun temel kaynağı niteliğinde sayılabilir. İlk kurulum safhasında Türkçe veya İngilizce seçseniz bile böyle bir sorunla karşılaşabiliyorsunuz.

GTA5 Çince Dil Seçeneği Sorunu Çözümü

Hatanın çözümü için ilk olarak C: veya D: diskinizde bulunan GTA 5 oyununun kurulu olduğu klasöre erişin. Klasörün ana dizininde “3DMGAME” isimli bir metin belgesi göreceksiniz. Eğer bulamadıysanız arama kısmına yazabilirsiniz dosya ismini. Ardından bu dosyayı açın. Birçok seçeneğin yazdığını göreceksiniz. Buradan “Language” kısmına gelin ve “Zh-Ct” yazan kısmı silerek onun yerine “en-US” yazın. Ardından metin belgesini kaydedin.

Oyuna tekrar girdiğiniz zaman bu sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Eğer hala devam ediyorsa aşağıdaki yorum alanına yaşadığınız sıkıntıyı dile getirmeniz dahilinde gerekli incelemeleri yapacağız. Çözüm için gereken aşamalarda bir sorun yaşıyorsanız da bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir