Güncel Fatih Şifreleri (F@TİH) 2019 – 2020

Ülkemizde ilköğretim ve lise öğrencileri için oluşturulan proje kapsamında her devlet okulunda F@tih projesine istinaden internet ağları bulunmaktadır. Bu ağlar her ne kadar öğrenciler için olsa da çok fazla öğrenci kullanımına el vermiyor. Bundaki temel sebep, özel cihazlardan erişim engeli ve sınırlamalar. Fakat mevcut şifreler genelde her sene değiştirilse de okullar için aynı olmakta. Bu da, mevcut şifrenin öğrenilmesinden sonra diğer sınıf ve okullarda kullanılmasını sağlıyor. Sizlere güncel fatih şifrelerini aktarmaya çalışacağız. 2019-2020 öğretim yılında bu şifrelerden faydalanabilirsiniz.

Okula gittiniz, internet paketinizde sorun yaşıyor veya çok fazla harcama yapmak istemiyorsunuz. Mevcut Wi-Fi ağlarını açtınız ve F@tih isminde bir ağ gördünüz. Bu ağ bağlantısı, sınıflarda yer alan modemler üzerinden dağıtılmakta ve okulda bulunan tablet ve akıllı tahta bilgisayarların faydalanması için bulunur. Fakat direkt olarak öğrenci kullanımına tahsis edilmemektedir.

Çok fazla güvenlik önlemi olmaması ve sadece bir Wi-Fi şifresi ile işlemlerin halledilmesinden dolayı şifreler sürekli olarak değiştiriliyor. Fakat bu değişiklik genellikle tüm okullara veya bölgedeki okullara has oluyor. Bir sınıftaki modem şifresini öğrendiğiniz zaman aslında binlerce cihazınkini de öğreniyorsunuz.

Sizlere fatih şifre isteğinize yanıt verecek birkaç alternatif sunuyoruz. Aşağıdaki listede yer alan şifreleri deneyerek ağa bağlanabilirsiniz. Eğer mevcut durumda farklı bir şifre biliyorsunuz bizimle paylaşmayı unutmayın.

  • Yeni Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56
  • Şifre: F@M2015i#Eb23TC
  • Şifre: f1@2t34ih5
  • Şifre: Fatih.1234
  • Şifre: verdijm@n1453
  • Şifre: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
  • Şifre: 34i3s0t00
  • Şifre: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Listenin ilk sırasında yer alan şifre günceldir fakat bazı cihazlarda parola değişikliğine gidilmediği için eski değerler de kullanılıyor olabilir. Bu aşamada ilk olarak yenisini ardından eskileri sırayla deneyebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere farklı bir değer var ise bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Biz de listemize fatih şifresi eklemeye özen göstereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir