İki Bilgisayar Arasında Dosya Paylaşımı Yapmak

İki bilgisayar arasında dosya paylaşımı yapmak son zamanların önemli konularındandır. Kullanıcılar bir bilgisayardan diğerine veri aktarabilmek için flash bellek ile manuel olarak aktarma işlemini gerçekleştirebilirler ama bu oldukça meşakkatli bir iştir. Bu yüzden internet ağını kullanarak aktarma işlemi yapmak en kolayıdır.

İki Bilgisayar Arasında Dosya Paylaşma Yöntemi

Öncelikle yapmanız gereken şey Denetim Masası -> Ağ ve İnternet -> Ağ ve Paylaşım Merkezi -> Gelişmiş Paylaşım Ayarlarını izleyerek ayarlar penceresini açmaktır. Bu penceredeki ayarlar arasında “Ağ bulmayı aç” ve “Dosya ve yazıcı paylaşımını aç” seçeneklerini aktifleştirmemiz gerekmektedir.

Bu işlemin ardından Denetim Masası -> Ağ ve İnternet -> Ağ ve Paylaşım Merkezi yolunu izledikten sonra “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” seçeneğine tıklamaktır. Daha sonra açılan pencerede WiFi yazan yere sağ tıklama işlemi gerçekleştirelim ve özellikleri açalım. Özellikler kısmında “Microsoft ağları için dosya ve yazıcı paylaşımı” özelliği açık olmalıdır.

Denetim Masası -> Ağ ve İnternet -> Ev Grubu yolunu izleyelim ve karşımıza çıkacak pencerede “Ağ konumunu değiştir” seçeneğine tıklayalım. Gelen uyarıya evet diyelim.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra ağımızın içerisindeki ortak klasöre dosyalarımızı atarak ağa bağlı diğer bilgisayarın bu klasörü görmesini sağlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir